bazarnews

کد خبر: ۹۰۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صتعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت حدودی پرتقال و سیب تنظیم بازاری را ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و ۸۹۰۰ تومان اعلام کرد.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز؛ عباس قبادی در برنامه چاپ اول شبکه خبر گفت: برای تامین بازار شب عید حدود ۴۰ هزار تن میوه ذخیره سازی شده و استانداران و کارگروه های تنظیم بازار استانی هر مقدار که درخواست داشته باشند ارسال و توزیع می‌شود. سیب و پرتقال بیشترین مصرف را در بین میوه ها بخصوص برای شب عید دارند.

وی افزود: در حال حاضر در ۲۶۰ نقطه از میادین میوه و تره بار که ظرف چند روز آینده به ۲۷۰ نقطه نیز خواهد رسید، میوه با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می‌شود. ۷۰ درصد مردم تهران از میادین میوه و تره بار خرید می کنند که قیمت ها ۳۵ تا ۴۰ درصد در این میادین، پایین تر از قیمت در فروشگاه‌های دیگر است.

چرا میوه گران است؟

قبادی با بیان اینکه گرانی با گران‌فروشی متفاوت است، تصریح کرد: مشکلی در تامین و تولید میوه وجود ندارد و توزیع آن از روز گذشته در سراسر کشور آغاز شده اما هزینه تولید بسیار بالا رفته است. سال گذشته نرخ ارز نصف امسال بود و حالا سبد میوه، کود، سم،  هزینه‌های کارگری و حمل و نقل به شدت افزایش پیدا کرده است. پرتقال با قیمت ۹ تا ۱۰ هزار تومان و سیب زیر ۹۰۰۰ تومان به عمده فروشی می‌رسد و با سود حدود ۱۵۰۰ تومان در میادین و میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار

بنابراین به گفته وی بهترین پرتقال تنظیم بازاری با قیمت حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان و سیب حدودا ۸۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه در دو ماه گذشته ۱۵ هزار و ۴۵۰ پرونده تخلف به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان تشکیل و به تعزیرات ارسال شده، درباره وضعیت بازار مرغ گفت: به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف شده بود که ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی شود و در غیر این صورت مرغ به کشور وارد شود. نیاز کشور ۱۱۰ تا ۱۱۵ قطعه جوجه است. وزارت جهاد می‌گوید این میزان تولید را انجام داده، اما برآوردها تایید نمی‌کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: