bazarnews

کد خبر: ۹۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
اگر شما هم نیاز دارید بیشتر درباره شماره شبا اطلاعات کسب کنید، با این مطلب همراه شوید.
 

مدت زیادی نیست که با شماره شبا آشنا شدم، اما تحقیقات و آشنایی کامل در رابطه با آن را انجام دادم و قصد دارم شما را در جریان این اطلاعات کسب شده و دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت بگذارم. پس در ابتدای همین مطلب به شناخت شماره شبا خواهیم پرداخت تا اگر کلمه‌ی شبا برای شما معنای تازه ای دارد با آن آشنا شوید. شما می تونید در ادامه مطلب با تفاوت شماره شبا، حساب و کارت و همینطورشبا بانک کشاورزی آشنا شوید و در آخر چیزی که به آن خواهیم پرداخت نحوه دریافت شماره شبای حساب خودتان است. پس با ما همراه باشید.

تاریخچه شماره شبا

کلمه شبا یا تلفظ صحیح آن که به صورت sheba می‌باشد، بر گرفته از کلمه انگلیسی آنIBAN است، حالا کلمه IBAN چیست؟

جهت محاسبه به دست آوردن شماره شبا بانک کشاورزی خود بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت شماره شبا بانک کشاورزی

در گذشته شیوه‌های مختلفی برای شناسایی حساب‌های بانکی وجود داشت که باعث سردرگمی برخی از کاربران می‌شد. این اتفاق بیشتر اوقات باعث از بین رفتن اطلاعات تراکنش‌ها نیز می‌شد برای همین در سال ۱۹۹۷ برای رفع این اتفاقات و مشکلات سازمان ایزو(ISO) که یک موسسه بین المللی استاندارد جهانی می‌باشد، یک استاندارد جدید تحت عنوان ISO۱۳۶۱۶ تعریف کرد و با توجه به این استاندارد شماره حساب‌های بین اللملی International bank account number که مخفف آن IBAN است و در بالا خدمت شما عرض کردم، از این استاندارد پیروی می‌کنند و ایران از سال ۲۰۰۷ استفاده آن را برای حواله‌های ارزی اجباری و نام آن به طور اختصار شبا شناخته می‌شود، شماره شبا برای مبادلات بین بانکی داخل کشور هم استفاده می‌شود.

دریافت شبا بانک کشاورزی

اگر نمی‌دانید ظاهر شماره شبا به چه صورت است برای شما یک مثال خواهم زد:

IR۹۱۰۱۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۲۳۴۳۵۲۳

یک شماره شبای بانک کشاورزی تشکیل شده از ۲۴ عدد و دو حروف IR که نشان دهنده بانک جمهوری اسلامی می‌باشد. اگر دو عدد اول یعنی ۹۱ را جدا کنیم به سه رقم بعدی یعنی ۰۱۶ دست خواهیم یافت این سه رقم نشان دهنده شناسه اختصاصی آن بانک بوده که برای بانک کشاورزی همین شماره ۰۱۶ می‌باشد و برای باقی شماره شبا ی بانک‌های دیگه متفاوته.

بانک کشاورزی یک بانک تخصصی و بسیار قدیمی و مورد اطمینان می‌باشد که در سال ۱۳۱۲ تاسیس شد، و با حدود ۸۵ سال تجربه در حال خدمت رسانی می‌باشد همینطور این بانک مورد تایید بانک مرکزی است و در حال حاظر ۱۸۱۷ شعبه دارد که عدد چشم گیری به نظر می‌آید، و همینطور به اتفاق دیگری که می‌توان اشاره کرد ادغام دو بانک تعاون کشاورزی و بانک توسعه کشاورزی در سال ۱۳۵۸ است.

تفاوت شماره شبا با شماره حساب

تا اینجا با کلیت شماره شبا آشنایی پیدا کردید اما احتمالاً تفاوت آن را با شماره حساب نمی‌دانید، مشکلی نیست برای شما در ادامه مطلب توضیح خواهم داد.

شماره حساب شناسه اصلی حساب شما می‌باشد، یعنی فرقی نمی‌کند حساب شما چه نوعی باشد، (جاری یا سرمایه گذاری…)، یک شماره حساب به شما تعلق می‌گیرد. چون که برای هر بانک تعداد رقم‌های حساب یکسان نیس برای شما مثال نخواهم زد تا گمراه نشوید، از شماره حساب برای انتقال وجه درون بانکی هم می‌توان استفاده کرد اما برای بین بانکی مشکل خواهد بود. همینطور برای بدست آوردن اطلاعات حساب به شماره حساب نیاز خواهید داشت.

شماره کارت کشاورزی چیست؟

شماره کارت که شباهت زیادی به شماره شبا داره اما کاملاً متفاوته. در بیشتر وقت‌ها برای حساب‌های سپرده کوتاه مدت شخصی صادر می‌شود و استفاده روزانه از آن زیاد است. برای مثال خرید کردن و انتقال وجه بین بانکی. همینطور شماره کارت دارای یک تاریخ انقضا است که قابل تمدید می‌باشد.

شماره شبا بانک کشاورزی

در کل شماره شبا که در اوایل مطلب به آن پرداختیم یک شناسه ثابت و یکتا است که برای هر شماره حساب تعلق می‌گیرد. شماره شبا برای انتقال وجه بین بانکی کاربردی است.

اگر بخواهیم این سه را باهم مقایسه کنیم که کدام کارآمد تر است، بیشتر بستگی به نوع کاربرد شما دارد. به عنوان مثال شماره حساب که برای انتقال وجه داخلی استفاده می‌شود و برای استفاده روزانه مناسب نیست. پس شماره کارت برای کارهای روزمره شما مناسب است، می‌توانید خریدهای روزانه خود را انجام دهید و انتقال وجه بین بانکی داشته باشید اما محدود به حداکثر مبلغ ۳ میلیون تومان در روز است.

خوب اگر بخواهیم مبالغ بیشتر انجام بدیم تکلیف چیه؟ در اینجاست که باید از شماره شبا استفاده کرد با داشتن شبا می تونید به کمک سامانه‌های الکترونیکی پایا و ساتنا حداکثر مبلغ ۵۰ میلیون در روز انتقال وجه انجام دهید. این دو سامانه یعنی پایانه انتقال وجه پایا تا مبلغ ۱۵ میلیون در روز و ساتنا مبالغ بیشتر و بزرگ‌تر حداکثر ۵۰ میلیون در روز می تونید انتقال دهید. سیستم کار این دو سامانه به صورتی است که هردو اول به سامانه بانک مرکز متصل میشن، سپس پس از دریافت تایید بانک مقصد انتقال وجه انجام می‌شود. ساتنا سرعت بسیار زیادی در انتقال وجه دارد ولی پایا خیر به طوری که شاید حتی به یک روز اداری یا اگر آخر وقت درخواست دهید تا پایان روز دیگر طول خواهد کشید.

حالا نحوه دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت

به صورت خیلی آسان و راحت، می‌توانید به دو صورت حضوری و یا اینترنتی برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت اقدام کنید.

اما با توجه به دوران کرونا و مجازی شدن همه چیز پیشنهاد ما دریافت شماره شبا غیر حضوری هم از جهت سهولت امر و هم از نظر درخانه ماندن است. اما باز هم بستگی به راحتی خودتان بین یکی از روش‌های زیر می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

برای دریافت حضوری می‌توانید به بانک خود مراجعه کنید اما چون معمولاً بانک‌ها بسیار شلوغ می‌باشند این کار را توصیه نمی‌کنیم، روش دیگر دریافت حضوری استفاده از عابربانک یا خودپرداز بانک خود می‌باشد.

اما روش اینترنتی دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت؛ سایت‌ها و سامانه‌های زیادی این کار را برای شما انجام می‌دهند. بهترین راه استفاده از سایت خود بانک کشاورزی است. این سامانه توسط خود بانک کشاورزی راه اندازی شده و قابل اعتماد می‌باشد. حال کافیست اسم بانک کشاورزی را سرچ کنید وارد سایت شوید و گزینه دسترسی سریع را فشار دهید سپس در بین گزینه‌ها، مشاهده شماره شبا را لمس کنید و سپس با به همراه داشتن شماره حساب یا شماره کارت، شبای خود را بدست آورید.

همچنین می‌توانید از سامانه‌های مورد اطمینان تهران شارژ یا سامانه رده نیز برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی با شماره کارت استفاده کنید.

 

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: