bazarnews

کد خبر: ۹۰۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
یک شرکت دانش‌بنیان فوم‌های ضدآتش را به عنوان یک محصول پلیمری با قیمت بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی بومی‌سازی کردند.
 

محمد آکو مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است و به نوعی می‌توان گفت شرکتی برآمده از دل دانشگاه و تحقیقات است. مطالعات ما نیز در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: ما تلاش کردیم تا با شناسایی نیازهای فناورانه در حوزه مواد شیمیایی، محصولات مورد نیاز شرکت‌ها را تولید کنیم. یکی از این محصولات آنتی فوم است. این محصول در یک پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می‌کند.

این فعال دانش‌بنیان در ادامه ضمن اشاره به روند فعالیت‌های شرکت، گفت: تلاش کرده‌ایم تا این محصول و سایر محصولات شرکت را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه کنیم. هر چند، برخی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلایل فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش‌بنیان ایرانی استفاده می‌کنند.

وی همچنین بیان کرد: امیدوار هستیم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از طریق مذاکره با این شرکت‌ها، آنها را ترغیب کند که از محصولات دانش‌بنیان ایرانی استفاده کنند. یکی دیگر از محصولات این شرکت نیز آمیزه پلیمری است. این محصول با فوم‌های مورد استفاده در تشک‌های خواب یا فوم‌های ساختمانی ترکیب می‌شود و آنها را به فوم‌های ضدآتش تبدیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان گفت: در حال حاضر با یک شرکت دانش‌بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیز پلیمری را به مرحله تولید انبوه برسانیم. این محصول توسط این شرکت آزمایش شده است و توانسته است از این امتحان‌های فنی سربلند بیرون بیاید، به همین دلیل آنها حاضر شده‌اند که در تولید انبوه آن مشارکت کنند.

 

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: