bazarnews

کد خبر: ۹۰۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
ارزش بیتکوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۵۵۰۷ درصد رشد داشته است.

به نقل از راشاتودی، داده های جمع آوری شده توسط چارلی بیلو- بنیان گذار موسسه کامپاند کپیتال ادوایزرز- نشان می دهد که در یک دهه اخیر هیچ دارایی دیگری در جهان به اندازه بیتکوین بازدهی مثبت نداشته است.  

طبق این داده ها ارزش بیتکوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۵۵۰۷ درصد رشد داشته است. بازدهی سالانه این ارز تنها در دو سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ منفی بوده که به ترتیب بازدهی آن منفی ۵۸ درصد و منفی ۷۳ درصد اندازه گیری شده است. همچنین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ارزش بیتکوین ۱۰۸ درصد رشد داشته است و برای نخستین بار نیز قیمت آن به قله ۶۱ هزار دلاری رسید.  

در حال حاضر بازار بیتکوین جهانی بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد اما بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران معتقدند بیتکوین پتانسیل رسیدن به سطوح قیمتی بالاتر را دارد. بیتکوین در روز گذشته پس از آن که رکورد ۶۱ هزار دلاری را به ثبت رساند با فشار فروش معامله گران به عقب رانده شد و اکنون در محدوده ۵۵ تا ۵۶ هزار دلاری معامله می شود. سال ۲۰۲۰ پاداش استخراج بیتکوین برای سومین بار نصف شد.  

روبرتو تالاماس- محقق موسسه مساری- در واکنش به این یافته نوشته است که بازدهی بیتکوین در یک دهه اخیر به طور متوسط ۲۳۰ درصد بوده است که این بازدهی ۱۰ برابر بیشتر از بازدهی دومین بازار مالی پربازده جهان یعنی نزدک کامپوزیت بورس نیویورک با متوسط بازده سالانه ۲۰ درصدی طی این مدت بوده است. در رده سوم پربازده ترین دارایی های جهان نیز شرکت های آمریکایی با ارزش بازار بیش از ۱۰ میلیارد دلار قرار دارند که بزده آن ها به طور متوسط ۱۴ درصد در سال بوده است.  

از سال ۲۰۱۱ تاکنون بازدهی طلا خیلی بالا نبوده و به طور متوسط در هر سال رقم ۱.۵ درصد را ثبت کرده است.
(ایسنا)

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: