bazarnews

کد خبر: ۹۰۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لارستان فارس گفت: ۲ هزار و ۵۵۸فرصت شغلی از اوایل سال جاری تاکنون و در سر فصل های مختلف در این شهرستان ایجاد و در سامانه های نظارتی این نهاد ثبت شده است.

عبدالمهدی قاسمی سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزد: بیشترین سهم اشتغال ایجاد شده مربوط به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده ناشی از کرونا بود که با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مجدد به چرخه تولید بازگشتد.

وی اضافه رد: یک هزارو ۱۳۳ نفر از این تعداد از محل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده ناشی از کرونا بود است.

قاسمی گفت: از مجموع حدود ۱۴۰ میلیارد ریال سهم شهرستان لارستان در زمینه تسهیلات کرونایی تاکنون بالای ۸۵درصد آن محقق شده و رقمی افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال به متقاضیان و افراد واجد شرایط پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۹۸۸ نفر نیز سهم اشتغالزایی نهادهای عمومی و دستگاه های مختلف اجرایی است که افزایش ۲۱ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لارستان گفت: ۶۱ نفر از این آمار اشتغال ثبت شده نیز مربوط به سامانه کارورزی و اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاهی ، مشاغل خانگی و طرح مشوق های بیمه ای بوده است.

قاسمی با بیان اینکه همچنین ۳۷۵ نفر از این تعداد اشتغال ایجاد شده مربوط به تعاونی ها بوده است، افزود: هم اینک بیش از ۱۰۰ تعاونی در این شهرستان و در رشته ها و حوزه های مختلف فعالیت دارند.

وی ابراز داشت: تعاونی کشاورزان و دامپروران، صنایع دستی زنان، صادرات و واردات و مرز نشینان بخش بیرم مهمترین تعاونی های فعال در شهرستان لارستان است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: