bazarnews

کد خبر: ۹۱۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: با آغاز سال جدید خواستار ایجاد تشکل کشاورزی برای تمامی شهرستان های استان که چنین تشکلی ندارند، هستیم.

«محمد علایی» در جلسه تشکل‌های کشاورزان استان اظهار کرد: در سال جاری شرکت آب منطقه‌ای شیوه جدیدی از مدیریت را در استان آغاز کرد که در ابتدا با مخالفت های بسیاری رو به رو شد اما اکنون با گذشت یک سال از این رویداد، اتفاقات بسیار مبارکی رخ داده است.
وی افزود: کشاورزان موفق ترین، سالم ترین و پیگیر ترین مدیران آب هستند به شرط آن که کشاورز به عنوان یک عضو موثر در مسائل مربوط به آب حضور داشته باشد و نظر وی در تصمیم گیری ها در نظر گرفته شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی عنوان کرد: با آغاز سال جدید خواستار ایجاد تشکل کشاورزی برای تمامی شهرستان های بدون تشکل هستیم، درخواست ما این است که این شهرستان ها دست به کار شوند و این تشکل را ایجاد کنند.
 علایی با بیان اینکه در دوران خشکسالی باید دست کشاورزان گرفته شود که احساس نکنند آب منطقه‌ای آن ها را رها کرده است، گفت: در نتیجه با این تصمیم، مقداری از شارژ آب سال ۱۴۰۰ را به کشاورزان یک ماه زودتر یعنی در اسفند ماه سال جاری بدهد.
وی ادامه داد: آب منطقه‌ای در مسائلی مانند سامان دهی چاه‌های بدون کنتور هوشمند، پروانه آن‌ها، دریافت حقوق برای این چاه‌ها، مباحث مربوط به آبخوان‌داری، آبخیزداری و تغذیه مصنوعی نیاز به کمک، همکاری و ایده‌های موثر کشاورزان و تشکل‌های آن‌ها دارد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه کشاورزان باید به صورت کامل احساس کنند که با ایجاد این تشکل های کشاورزی، کارها راحت تر، آسان تر و ارزان تر پیش می‌رود، بیان کرد: کشاورز باید در عمل ببیند حضور تشکل ها بسیار موثر است و در نبود این تشکل ها کارها سخت تر پیش می‌رود.
علایی اظهار کرد: امروز دیگر کشاورزان نباید مسیرهای طولانی را برای حل مشکلات خود به مشهد طی کنند و در پروسه مسائل اداری خسته شوند بلکه باید به راحتی از طریق تشکل کشاورزی شهرستان خود بتوانند مسائل و مشکلات را به راحتی پیگیری کنند.
وی افزود: باتوجه به شرایط فعلی نحوه پیگیری مسائل و مشکلات کشاورزان باید از حضوری به سمت غیر حضوری و مجازی هدایت شود..  
برگزاری ۷۹ جلسه تشکل های کشاورزی از سال ۹۶ تاکنون
در ادامه این جلسه مدیر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، غلامرضا ممدوحی اظهار کرد: امروز پنجمین جلسه تشکل‌های کشاورزی سال ۹۹ است که به صورت کلی برگزار می شود و از همه شهرستان های استان در این جلسه حضور دارند و چهار جلسه گذشته ۳۸ مصوبه داشته اند.
وی افزود: از سال ۹۶ تا امروز ۷۹ جلسه با تشکل های کشاورزی داشته ایم که دارای ۴۰۲ مصوبه است و در سال جاری ۳۲ جلسه با ۲۶۰ مصوبه برگزار شده است که عمدتا این مصوبات اجرایی و پیگیری شده‌اند. 
ممدوحی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از ابتدای سال ۹۹ قرار بر این بود که تا پایان سال جاری ۱۱ مورد تفاهم نامه منعقد شود که تا امروز ۱۶ مورد تفاهم‌نامه منعقد شده است.
مدیر حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: در روزهای آتی با شهرستان های داورزن، سبزوار، عطاییه و خوشاب نیز قرارداد بسته خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: