bazarnews

کد خبر: ۹۱۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۸
درتعطیلات سال نو ۳۶ گشت یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قراردارند.

 مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: همزمان با فرارسیدن تعطیلات نوروزی ۳۶ گشت یگان حفاظت از عرصه های ملی و اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش کامل قراردارند و این گشت ها آماده دریافت هر گونه گزارش ها و اطلاعات مردمی در خصوص تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی در سراسر استان هستند.

دیبایی اضافه کرد: با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی و اراضی ملی سامانه ارتباط مردمی 131 ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی و سامانه  1504 یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متصرفان و سودجویان در عرصه های ملی و اراضی کشاورزی هستند.

وی در ادامه از آماده باش نیروهای مدیریت حفظ نباتات درسازمان و مراکز قرنطینه گیاهی مستقر در گمرکات استان به منظور بازدید و بررسی محموله های کشاورزی وارداتی و صادراتی  در ایام تعطیلات نوروزی خبرداد و بیان کرد : همچنین  به منظور کنترل آفت و مبارزه با آفت سن غلات مدیران و کارشناسان این سازمان بصورت شبانه روز در قالب کشیک های نوروزی آماده خدمات رسانی به کشاورزان و بهره برداران بخش هستند و با حضور در مزارع و باغات نسبت به ردیابی افات و بیماری ها ، بازدید از فروشگاه ها و نهالستان ها اقدام خواهند کرد.

دیبایی تاکید کرد : با راه اندازی سامانه ارتباطی 1559 از طریق باشگاه کشاورزان نیز خدماتی نظیر اطلاعات هواشناسی،خدمات فنی و مشاوره ای در امور زراعی و باغبانی،خدمات پس از فروش نهاده به بهره برداران عضو این باشگاه ارایه می شود.

مردم استان می توانند هرگونه پیشنهاد و انتقاد درباره حوزه مسئولیت ها و فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی را به سامانه پیامکی 3000812929 گزارش دهند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: