bazarnews

کد خبر: ۹۱۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم پرهیز از سفر به این استان با توجه به شرایط شکننده آن، گفت: حال ۷۲ بیمار وخیم بوده و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت شکننده استان گیلان از نظر کرونا، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان در حال حاضر نیز عدد قابل توجهی است.

وی به تلاش‌های شبانه روزی تیم‌های درمانی در مرکز استان و شهرستان‌ها برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی، افزود: یکی از انتظارات و خواسته‌ها ما از هموطنان این است که با توجه به شرایط شکننده گیلان به این استان سفر نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم رعایت دستور العمل ها و عدم حضور در مکان‌های مسقف، گفت: حضور در امکان مسقف و اجتماعات میزان انتقال و ابتلاء به کرونا را افزایش می‌دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: انتظار داریم با همکاری و مشارکت مردم و رعایت دستور العمل ها، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماع و دورهمی ها و رعایت فاصله اجتماعی بتوانیم امسال کرونا را شکست دهیم.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۸۸ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۶۸ نفر طی شبانه روز گذشته به مجموع این بیماران اضافه شده است.

وی با بیان اینکه ۷۲ نفر از این بیماران بد و در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند، اضافه کرد: هفت نفر از این بیمار در شبانه روز گذشته بستری شده‌اند.

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: