bazarnews

کد خبر: ۹۱۲۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: تاکنون بیش از ۶ هزار تن محصول پیاز از کشاورزان منطقه توسط شبکه تعاون روستایی هرمزگان خریداری شده است.

سیروس اسدپور ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز خرید پیاز در معیت گیلانشاهی مدیرکل دفتر خرید و فروش محصولات کشاورزی سازمان مرکزی، اظهار کرد: در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ تن محصول پیاز از کشاورزان هرمزگانی بصورت تضمینی توسط شبکه تعاون روستایی استان خریداری شده است.

 وی با اشاره به اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از خراب محصولات خریداری شده بیان کرد: فروش پیاز از طریق استعلام بها بر اساس دستورالعمل سازمان مرکزی و مصوبه کمیته استانی انجام میشود و تاکنون بیش از ۸۰۰ تن از این محصول به استان های دیگر ارسال شده است.

اسدپور افزود: البته به استناد مفاد دستورالعمل و موافقت کارگروه طرح در استان با انعقاد تفاهم نامه به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی در استان نیز پیاز تحویل می‌شود.

 مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: عدم رعایت سطوح ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توسط پیازکاران عزیز منتج به افزایش مازاد تولید این محصول و افت قیمت آن شد.  

 وی با بیان اینکه تا ثبات قیمت، خرید تضمینی این محصول ادامه خواهد داشت، تصریح کرد:  در حال حاضر هر کیلو پیاز با قیمت ۵هزار و ۹۶۰ ریال از کشاورزان بصورت تضمینی خریداری می‌شود.

 اسدپور تعداد مراکز خرید پیاز در هرمزگان ۷ مرکز در شهرستان های میناب، بندرعباس و رودان عنوان و بیان کرد: روزانه بطور متوسط بیش از ۵۰۰ تن پیاز تحویل مراکز خرید استان می شود.

 خرید تضمینی پیاز در راستای اجرای ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و دستورالعمل خرید و فروش پیاز تضمینی سازمان مرکزی تعاون روستایی از بیستم اسفند سال گذشته در هرمزگان و برخی از استان ها آغاز شده است.

برچسب ها: پیاز ، هرمزگان ، خرید
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: