bazarnews

کد خبر: ۹۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
علم پزشکی مشاغل مختلفی را در سطح گسترده در بر می‌گیرد که برخی از آن‌ها جالب بوده و خارج از فضای مراکز درمانی هستند.

مشاغل در علم و پزشکی می‌توانند دربرگیرنده علایق و تخصص‌های بسیار گسترده‌ای باشند و تنها محدود به بیمارستان یا کلینیک‌های درمانی نمی‌شوند. جالب است بدانید برخی مشاغل غیرمعمول مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد که علاقه مندان می‌توانند آن‌ها را به عنوان شغل آینده خود در نظر بگیرند.

۱. روانشناس فضایی

این حرفه ظاهرا ممکن است چیزی باشد که در جتسون‌ها یا آخرین فیلم علمی تخیلی مشاهده کنید، اما روانشناسی فضایی بسیار واقعی است و رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند. این تخصص در روانشناسی شامل مطالعه درباره فضانوردان و مقابله با شرایط بی‌وزنی هنگام سفر به فضاست. روانشناسان فضایی در مورد روش‌های انجام کار‌های جسمی و روحی هنگام حضور در فضا و همچنین نحوه استراحت در آنجا مطالعه و توصیه‌هایی را ارائه می‌دهند. از آنجا که انتظار می‌رود در آینده دوره‌های طولانی‌تری از سفر‌های فضایی انجام شود، از این رو این رشته رشد، تقاضا و اهمیت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

۲. درمانگر هنر یا موسیقی

از نظر بالینی اثبات شده است که هم هنر درمانی و هم موسیقی درمانی باعث بهبود الگو‌های رفتاری در افرادی می‌شود که دارای مشکلات افسردگی، اضطراب، زوال عقل و مهارت‌های حرکتی خوب هستند. درمان می‌تواند شامل کودکان نیز باشد. برنامه‌های درجه به طور فزاینده‌ای در دسترس هستند. تحقیقات نشان داده است هنر درمانی به ویژه موسیقی درمانی در ایجاد انگیزه و ارتباط موثر است.

۳. ژرونتولوژی یا دانش پیری شناسی

این علم شامل مطالعه فرآیند‌های اجتماعی، روانشناختی، روانپزشکی و بیولوژیکی پیری است. برخی از افراد علم ژرنتولوژی را همراه با دوره دیگری می‌خوانند، فارغ‌التحصیلان شرایط استخدام در آژانس‌های دولتی و غیردولتی را دارند که به افراد مسن خدمات می‌دهند. در حالی که چشمه جوانی هنوز دست نیافتنی است، اما در زمینه ژرونولوژی پیشرفت‌های چشمگیری در افزایش طول عمر انسان انجام می‌شود.

۴. تکنسین خواب

ممکن است کمی کسل کننده به نظر برسد، اما یک تکنسین خواب داده‌های مربوط به اختلالات خوابی را ارزیابی می‌کند. داده‌هایی از قبیل پایش جریان هوا تا الکتروکاردیوگرافی و تجزیه و تحلیل که متغیر هستند. در واقع او به طور خاص برای این منظور آموزش می‌بیند.

۵. پرستار همراه

پرستار همراه قبل از درمان یا پس از ترخیص از مراکز درمانی برای مسافت‌های دور همراه بیمار به مسافرت می‌رود. پرستار همراه تجهیزات و وضعیت بیمار را هنگام حمل و نقل کنترل می‌کند. گرچه این کار ممکن است در حال حاضر یک کار نسبتا مبهم در علم و پزشکی محسوب شود، اما انتظار می‌رود در دهه آینده رشد چشمگیری داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران/

برچسب ها: پزشکی ، روانشناس ، درمان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: