bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ٢١۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته و جان باختن سه نفر در استان خبر داد.

فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ٢٣٩ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و به دلیل کم توجهی شهروندان روز به روز شاهد افراد مبتلا به کرونا هستیم.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج ١٠١ نفر، سقز ۴١ نفر، مریوان هشت نفر، قروه ١٧ نفر، بیجار ٣۴ نفر، کامیاران ٩ نفر، دیواندره شش نفر و بانه ٢٣ نفر بیمار بستری در بخش کرونا دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: هم اکنون ۴۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه بستری هستند و طی چند روز اخیر تعداد مبتلایان روزانه استان بیش از ۲۰۰ نفر بوده است.

رضاعی از مرگ سه بیمار در ٢۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون هزار و ۱۱۲ نفر است که سنندج با ۴۴۷ نفر بیشترین تلفات را داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: انتظار داریم کردستانی‌ها همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

مهر/

برچسب ها: کرونا ، کردستان ، رضاعی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: