bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۲۰۴ آزمایش جدید کرونا در شبانه روز گذشته انجام و ۶۱ بیمار جدید مبتلا به این ویروس در استان شناسایی شده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: تاکنون ۴۵ هزار و ۳۴۶ آزمایش از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که تست ۱۶ هزار و ۵۲۰ نفر مثبت و ۲۸ هزار و ۸۲۶ نفر منفی بوده است.

وی از انجام ۲۰۴ آزمایش جدید کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس این آزمایش‌ها ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از این تعداد ۱۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و ۵۱ مورد سرپایی بوده است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه‌داد: از موارد مثبت ۱۵ مورد مربوط به قاینات، ۲۷ مورد بیرجند، یک مورد طبس، پنج مورد فردوس، هفت مورد سربیشه، پنج مورد زیرکوه و یک مورد مربوط به سرایان بوده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که ۷۵ مورد آنها بیمار قطعی مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از این تعداد ۱۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، بیان‌کرد: حال عمومی دو نفر از بیماران وخیم است.

رشد ۱۸۸ درصدی بیماران بستری کرونا

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته با فوت یک مورد ناشی از کرونا، مجموع کل فوتی‌های ویروس در استان به ۷۶۹ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: موارد مثبت کرونا نسبت به هفته آخر اسفند ماه هشت برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در طی روزهای اخیر شاهد افزایش مجدد موارد بستری و تست های مثبت موارد ابتلا به کرونا هستیم، افزود: این امر پیش بینی کننده شروع خیز چهارم در خراسان جنوبی است.

دهقانی فیروز آبادی اظهار کرد: طی هفته اخیر با افزایش ۵۲ درصدی بیماران بستری تنفسی و افزایش ۱۸۸ درصدی بیماران بستری کرونا مثبت را نسبت به هفته آخر اسفند ماه در سطح استان مواجه بوده ایم.

وی افزود: این افزایش ها واقعاً جای نگرانی دارد و در صورت تداوم، بیمارستان های ما مملو از بیمار خواهد شد.

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: