bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزایش تقاضا و عملکرد ضعیف در توزیع را ۲ عامل آشفته بازار مرغ دانست و گفت: با بهبود روند توزیع مرغ در تمام استان‌ها، در یک تا دو روز آینده آرامش بیشتری را در بازار شاهد خواهیم بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: با بهبود روند توزیع مرغ در تمام استان‌ها، در یک تا دو روز آینده آرامش بیشتری را در بازار شاهد خواهیم بود.

مرتضی رضایی در ارتباط تصویری با استودیوی خبر 21 شنبه شب شبکه یک سیما افزود: با توجه به افزایش تقاضا در بازار و عملکرد ضعیف در توزیع، بازار با تنش روبرو شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرارگاه ساماندهی مرغ کشور با تمامی دستگاه‌های مرتبط با تولید، نظارت و توزیع با دستور رئیس جمهور تشکیل شده است و شبانه روزی در تمام کشتارگاه‌ها نیرو‌هایی مستقر هستند.

وی درباره برنامه ریزی برای تأمین مرغ در بازار افزود: تعداد 135 میلیون جوجه ریزی و تولید جوجه انجام شده است و مشکلی در تأمین گوشت مرغ ایجاد نشد، ولی تقاضا و تنش در بازار موجب کمبود گوشت مرغ شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در حال حاضر 128 میلیون جوجه ریزی شده که گوشت مرغ آن از اواسط اردیبهشت وارد بازار خواهد شد که نسبت به سال قبل بسیار بالاتر است.

وی درباره توزیع نهاده‌ها با ارز ترجیحی گفت: تمام نهاده‌های وارداتی ذرت و سویای مورد نیاز پرورش طیور برای مرغ اجداد، گله‌های مادر و جوجه‌های گوشتی، کامل تأمین می‌شود و نظام‌مند (سیستمی) در سامانه بازارگاه بین مرغدارانی که جوجه ریزی کرده اند در کمترین زمان توزیع می‌شود.

رضایی افزود: در چند ماه اخیر با کمک بانک مرکزی تأمین نهاده‌ها صد درصد برای تمام مرغداران تأمین شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر نهاده‌ها با ارز 4 هزار و 200 تومانی به مرغداران برسد قیمت تمام شده مرغ چقدر باید باشد گفت: قیمت اعلام شده توسط ستاد ساماندهی گوشت مرغ کشور شامل قیمت تمام شده به علاوه 10 درصد سود برای مرغداران بوده است یعنی 17 هزار و 100 تومان در مرغداری و حدود 23 هزار و 300 تومان در کشتارگاه قیمت مرغ می‌شود که 24 هزار و 900 تومان برای مصرف کننده تعیین شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی از مردم درخواست کرد بامشاهده تخلف در قیمت گوشت مرغ با عوامل نظارتی تماس بگیرند.

 

تسنیم/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: