bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت گفت: بنا به بررسی‌های به‌عمل‌آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به‌صورت گسترده به‌شکل قطعه‌بندی‌شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.
گروه کشت و صنعت بازارنیوز؛ کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تخلف اصناف در فروش مرغ قطعه‌بندی‌شده با وجود ممنوعیت گفت: بنا به بررسی‌های به‌عمل‌آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به‌صورت گسترده به‌شکل قطعه‌بندی‌شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

برخی از اصناف متخلف برای دور زدن فروش مرغ به‌قیمت مصوب ۲۴۹۰۰ تومانی آن را قطعه‌بندی کرده و به‌قیمت آزاد به فروش می‌رسانند.

قیمت مصوب هرکیلوگرم مرغ به‌تازگی از ۲۰۴۰۰ تومان به ۲۴۹۰۰ تومان افزایش یافته، اما صف‌های خرید مرغ در بازار جمع نشده است و این محصول با وجود داشتن قیمت مصوب به‌قیمت‌های مختلف تا ۴۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

متن این نامه به‌شرح زیر است.

جناب آقای رزم‌حسینی

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم

پیرو نامه شماره ۰۲۰/۶۷/م مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۱ به‌عنوان معاون اول محترم رئیس جمهور و تصمیمات اتخاذشده در اولین جلسه قرارگاهی ساماندهی مرغ کشور و بازدید‌های به‌عمل‌آمده در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۲ ضرورت دارد تا موارد زیر به سازمان‌های صمت استان و سایر واحد‌های ذی‌ربط تحت امر آن وزارتخانه ابلاغ گردد:

۱ ـ حضور نمایندگان محترم وزارت صمت در کلیه کشتارگاه‌های کشور از ساعت شروع تا پایان فعالیت کشتارگاه‌ها الزامی بوده و متناسب با میزان مرغ آماده طبخ خروجی، نمایندگان محترم وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت متناسب با تصمیمات اتخاذشده در قرارگاه استانی متناظر قرارگاه اصلی نسبت به ارسال مرغ به مقاصد مورد نظر اقدام نمایند. در استان‌های بزرگ، حمل مرغ به نقاط دوردست و در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و قم حمل مرغ به استان تهران در اولویت می‌باشد.

نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت مستقر در کشتارگاه‌ها، موظف به رتبه‌بندی کشتارگاه‌ها از نظر میزان همکاری در راستای سیاست‌های ابلاغی قرارگاه بوده و می‌بایستی واحد‌های متخلف را به قرارگاه معرفی نمایند.

۲ ـ تا اطلاع ثانوی از هرگونه قطعه‌بندی در سطح اصناف (به‌ویژه در استان تهران) جلوگیری به‌عمل آید. همچنین واحد‌های بسته‌بندی بزرگ (به‌ویژه در استان تهران) پایش و حجم تولید آن‌ها به‌طور پیوسته رصد شود تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند. ضرورت دارد  مراتب طی روز جاری و فردا به اصناف اطلاع‌رسانی شود و از شنبه با واحد‌های متخلف برخورد‌های لازم قانونی صورت گیرد. مزید استحضار سازمان دامپزشکی کشور نیز آمادگی دارد تا در کنار همکاران آن وزارتخانه با استفاده از اختیارات قانونی خود با متخلفین معرفی‌شده در قالب هشدار‌های بهداشتی برخورد نماید.

بنا به بررسی‌های به‌عمل‌آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به‌صورت گسترده به‌شکل قطعه‌بندی‌شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

۳ ـ همکاران محترم سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به رعایت دقیق قیمت‌های مصوب اقدامات لازم را مبذول نمایند.

قبلاً از زحمات حضرتعالی و همکاران سپاسگزاری می‌نماید.

کاظم خاوازی

وزیر جهاد کشاورزی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: