bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست بررسی با اولویت طرح جهش تولید دانش بنیان موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 15 فروردین) قوه مقننه درخواست جمعی از نمایندگان برای بررسی با اولویت طرح جهش تولید دانش بنیان را بررسی کرده و در نهایت با این درخواست موافقت کردند.

سید محسن دهنوی به عنوان نماینده متقاضیان برای بررسی با اولویت این طرح بیان کرد: این طرح در کمیسیونهای فرعی و کمیسیون اقتصادی مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفته است. بیش از صدها مورد از موانع و مشکلاتی که پیش راه شرکتهای تولیدی و دانش بنیان قرار دارد شناسایی شده و برای رفع این موانع مواد قانونی در این طرح پیش بینی شده است. در تمام جلسات بررسی این طرح هم دستگاه های اجرایی و هم شرکتهای دانش بنیان حضور داشتند. قانون قبلی که برای حمایت از کسب و کارهای نوین داشتیم مربوط به سال 89 بود و ما امروز نیازمند قانون جدیدی هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: در این طرحی که آماده شده حل مشکلات بیمه ای، مشکلات مالیاتی شرکتها، مشکلات مربوط به صادرات دیده شده است. این طرح در راستای مانع زدایی از مسیر تولید تهیه شده و لبیکی به پیام مقام معظم رهبری می باشد.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از موافقت نمایندگان با بررسی اولویت دار این طرح، گفت: براساس آیین نامه به زودی کلیات این طرح در دستور کار صحن قرار می گیرد و در صورت تصویب کلیات از آن جا که پیشنهادات زیادی مطرح است طرح به کمیسیون بازگشته و به صورت دو شوری بررسی خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: