bazarnews

کد خبر: ۹۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
یکی از بهترین کشور‌های جهان برای سرمایه‌گذاری کشور کانادا می‌باشد. کشور کانادا دومین کشور پهناور از نظر مساحت در جهان است، همچنین این کشور بلندترین مرز مشترک را با ایالت متحده دارد.

این سؤال برای مردم پیش می‌آید که چگونه می‌توان در کانادا سرمایه‌گذاری کرد؟ به طور حتم کار در شرکت‌ها و برنامه‌های کارآفرینی در کشور کانادا می‌تواند منجر شود تا به‌سرعت دارایی خود را چندین برابر کنید. البته این برنامه‌ها ممکن است کوتاه مدت و یا بلند مدت باشند.

سرمایه‌گذاری در کانادا

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از انجام سرمایه ‌گذاری در کانادا انجام دهید کمک گرفتن از مشاور می‌باشد. مشاوران با در دست داشتن اطلاعات زیادی می‌توانند راه‌کارهای زیادی را در اختیار شما قرار دهند.

چرا باید در کانادا سرمایه‌گذاری کنیم؟

کشور کانادا به دلیل تنوع حساب‌های مالی و مزیت‌های فراوانی که دولت این کشور برای ساکنانش در نظر گرفته است برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌باشد. در کشور کانادا می‌توان به سرعت در بازارهای سهام عمده مانند بورس اوراق بهادار تورنتو سرمایه‌گذاری کرد. برای اطلاع از کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا می توانید به وب سایت تراست مراجعه نمایید.

زمانی که شما به عنوان سرمایه‌گذار مشغول به فعالیت می‌شوید باید تمامی حساب‌های مالی را در نظر بگیرید و از آن‌ها اطلاع پیدا کنید. به عنوان نمونه شما باید سعی کنید از هر نوع حسابی که به شما امکان این را می‌دهد تا از مزایای مالیاتی بهره ببرید استفاده‌ی سودمند داشته باشید.لازم به ذکر است که بگوییم کشور کانادا در دریافت مالیات بسیار جدی عمل می‌کند؛ بنابراین باید قبل از هر اقدامی نسبت به پرداخت مالیات برنامه ریزی صحیح و دقیقی داشته باشید.

 بهترین ارائه دهنده سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پس از تعیین نوع حساب برای افتتاح، باید در مورد نحوه خرید سرمایه خود تصمیم بگیرید. این کار را شما به تنهایی نمی‌توانید انجام دهید. برای خرید هرگونه سرمایه گذاری، به یک کارگزاری برای کمک نیاز خواهید داشت. کارگزاری اصطلاحی کاملاً گسترده است که به معنای هر نهادی است که حق خرید اوراق بهادار را دارد. آن‌ها به اشکال مختلفی وجود دارند که شامل دسته‌های مختلفی می‌باشند.

یکی از این کارگزاری های بانک‌ها می‌باشند. بانک‌ها به شما در تمامی امور پاسخ می‌دهند. شما در بانک می‌توانید علاوه بر افتتاح حساب جاری و انتقال وجه، می‌توانید یک مبلغ بسیار پیش پا افتاده را به 500 دلار تبدیل کنید؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که بانک‌های کشور کانادا تنها برای سپرده گذاری تشکیل نشده اند.

همه بانک‌ها همانند یک دیگر کار نمی‌کنند، قبل از اینکه سرمایه گذاری خود را به شعبه بانک محلی خود بیاورید، اطلاعات خود را نسبت به عملکرد بانک‌ها بالا ببرید. برخی از بانک‌ها مشاوران مالی داخلی خواهند داشت. ممکن است به نظر برسد که آن‌ها بهترین منافع مالی شما را در ذهن دارند، اما غالبا فیش حقوقی آن‌ها بر اساس این است که چه تعداد محصولات ایجاد شده در بانک می‌توانند به شما بفروشند. این را فقط در صورتی می‌توانید متوجه شوید که شرایط و ضوابطی را که به شما تحویل می‌دهند بخوانید. به این گونه محصولات وجوه وابسته می‌گویند؛ که برخی از آن‌ها ممکن است با کمیسیون و کارمزد همراه باشند.

سرمایه‌گذاری در کانادا

مشاوران مالی

 همیشه یک انسان واقعی است که پول شما را برای شما مدیریت خواهد کرد. آن‌ها به طور دوره‌ای با شما ملاقات می‌کنند تا در مورد هدف مالی شما صحبت کند.

مشاوران مالی خوب خدمات ارزشمندی را به مشتریانی با ارزش خالص ارائه می‌دهند این مشاوران به‌گونه‌ای در اختیار شما اطلاعات قرار می‌دهند که هیچ گاه تا یک درصد از سرمایه شما سقوط نکند. البته خدمات آن‌ها گران است. مشاوران به طور کلی درصد سالانه هر دلار را که مدیریت می‌کنند، در نظر می‌گیرند، صرف نظر از اینکه در هر سالی برای شما درآمد کسب کرده‌اند یا ضرر کرده‌اند و به طور کلی، هرچه پول بیشتری برای مدیریت به آن‌ها بدهید، هزینه‌های بیشتری را نیز از شما دریافت می‌کنند.

سرمایه گذاری آنلاین در کانادا

اکنون فناوری به شما امکان می‌دهد که تنها با فشار دادن یک دکمه تمام تورنتو را زیر ذره بین خود داشته باشید. قطعا این یک امر طبیعی است که با سرعت فناوری حرکت کنید و هوشمندانه اهداف خود را پیش ببرید. فناوری موجب می‌شود تا شما در کار خود سرعت زیادی داشته باشید.

 شما می‌توانید در عرض چند دقیقه هر حسابی را افتتاح کنید و با یک تلفن هوشمند حساب بانکی و سرمایه خود را مدیری کنید.

لازم به ذکر است که بگوییم به لطف فناوری، امروز سرمایه گذاری در کانادا نمی‌تواند آسان‌تر یا ارزان تر باشد. انواع بانک‌های آنلاین و مشاوران روبو وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برای سرمایه گذاری در پول خود انتخاب کنید. برخی از خدمات سرمایه گذاری خودکار نیاز به حداقل حساب را ندارند، بنابراین شما می‌توانید حتی به اندازه یک دلار سرمایه گذاری کنید.

انواع سرمایه گذاری در کانادا

بعد از اینکه حساب مناسب برای افتتاح و ارائه دهنده سرمایه گذاری مناسب را انتخاب کردید باید دلارهای خود را برای سرمایه گذاری کنار بگذارید. تعدادی گزینه از بورس سهام به صندوق های سرمایه گذاری به املاک و مستغلات وجود دارد.

سرمایه گذاری در بورس سهام در کانادا

مطمئناً هیچ گونه تضمینی برای سرمایه گذاری وجود ندارد، اما برای افرادی که می‌توانند ریسک را تحمل کنند، گزینه دیگر سرمایه گذاری در بورس سهام است.

 سرمایه گذاری در شرکت کوکا کولا می تواند منجر به افزایش دارایی شما شود. کوکاکولا کانادا از سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری برای ساخت تأسیسات تولید جدید در پیتبورو، انتاریو خبر داده است. انتظار می‌رود این بهره برداری از سال 2020 آغاز شده است. به عنوان اولین گام، این تسهیلات ظرفیت تولید جدید شیر فوق تصفیه را فراهم می‌کند که در درجه اول برای بازار کانادا در نظر گرفته شده است.

از دیگر سرمایه گذاری ها در کانادا می‌توان به شرکت بزرگ آمازون اشاره کرد. غول خرده‌فروشی آمریکایی آمازون مرکز فناوری خود را در تورنتو کانادا گسترش داده است. این شرکت فضای اداری جدیدی به مساحت 113000 متر مربع را در اسکاتیا پلازا افتتاح کرده است، پیش بینی می‌شود 600 شغل جدید در زمینه تولید نرم افزار، یادگیری ماشین، تبلیغات دیجیتال و بازاریابی ایجاد کند. این شرکت بزرگ بین المللی می تواند یک گزینه بسیار خوب جهت سرمایه گذاری در تورنتو باشد.

این روزها شاهد هستیم که بسیاری از افراد تصمیم دارند تا در شرکت بزرگ تویوتا در کانادا سرمایه گذاری کنند. شرکت خودروسازی ژاپن تویوتا موتور قصد دارد فعالیت های خود را در انتاریو گسترش دهد. این شرکت با ایجاد 450 شغل جدید مبلغ زیادی را در کارخانه های خود در شمال کمبریج و غرب وودستاک سرمایه گذاری خواهد کرد. فعالیت های کانادایی خود را برای ساخت مدل‌های سنتی و هیبریدی وسیله نقلیه ورزشی گسترش خواهد داد. تویوتا همچنین طی 10 سال 200 میلیون دلار در زمینه تحقیق و توسعه در کانادا سرمایه گذاری خواهد کرد.

یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در کانادا که بسیار متداول است سرمایه گذاری در صندوق قابل معامله در بورس می‌باشد. این صندوق به ETF معروف می‌باشد.

این صندوق متشکل از اوراق سهام، کالاها و اوراق قرضه است که قابل معامله در بازار بورس می‌باشد. میزان ریسک هر صندوق بستگی به دارایی‌ها و اموال درون آن دارد. این بدان معناست که هرچه میزان اندوخته و دارایی این صندوق بیشتر باشد. فرد باید خطر پذیری بیشتری را متحمل شود.

همچنین برخی از افراد به صندوق های تعاونی برای سرمایه گذاری روی می‌آورند.

صندوق تعاونی نوعی سرمایه گذاری است که در آن پول عمده ای از سرمایه گذاران برای خرید سبدهای مختلف سهام اوراق بهادار جمع آوری می‌شود. یک فردی که در این زمینه تخصص بالایی دارد صندوق را مدیریت می‌کند. آن‌ها سرمایه را به شکل سهام، اوراق قرضه، ابزارهای بازار پول یا سایر اوراق بهادار سرمایه گذاری می‌کنند.

سرمایه‌گذاری در کانادا

ابزارهای پول چیست؟

ابزارهای بازار پول آن دسته از اوراق بهاداری هستند که سرمایه های کم و خرد برای مدت زمان کوتاهی در اختیار کارآفرینان، کارفرمایان، بانک‌ها، مؤسسات و دولت برای کمک به آن‌ها قرار می‌دهند. این دوره‌ها معمولا دوره های کوتاه مدتی است که حداکثر تا یک سال به طول می‌انجامد این مدت زمان می تواند یک شبانه روز، چند روز، چند هفته یا حتی چند ماه باشد. اما همیشه کمتر از یک سال است. نیازهای بلند مدت نقدی معمولا توسط بازارهای مالی تامین می‌شوند.

چگونه در زمانی کوتاه می توان به دارایی زیادی دست پیدا کرد؟

در اینجا چند مورد از بهترین سرمایه گذاری های کوتاه مدت برای بررسی وجود دارد که بازدهی خوبی به شما می‌دهد.

 1. حساب‌های پس انداز
 2. صندوق های اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت
 3. حساب‌های بازار پول
 4. حساب‌های مدیریت وجه نقد
 5. صندوق های اوراق قرضه کوتاه مدت دولت ایالات متحده
 6. گواهی سپرده
 7. خزانه داری

کجا باید سرمایه گذاری کنم تا بازده خوبی داشته باشم؟

حساب های پس انداز با بازده بالا، حساب های پس انداز آنلاین و حساب های مدیریت پول نقد نسبت به آنچه در حساب پس انداز یا چک بانکی دریافت می کنید، نرخ بازده بالاتری را ارائه می دهند. همچنین

 • گواهی سپرده
 • وجوه بازار پول
 • اوراق قرضه دولتی
 • اوراق قرضه شرکتی
 • صندوق سرمایه گذاری مشترک
 • صندوق های شاخص
 • وجوه قابل معامله در بورس

تمامی این موارد می تواند باعث شود تا در مدت زمان کوتاهی سرمایه خود را افزایش دهید.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: