bazarnews

کد خبر: ۹۱۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرارگاه ساماندهی مرغ از روز تشکیل کار خود را آغاز کرد و با برنامه ریزی‌های انجام شده روز گذشته هزار و ۱۱۶ تن مرغ وارد استان تهران شد که این تدارک برای استان البرز هم دیده و به این ترتیب بازار مرغ آرام گرفت.

کاظم خاوازی در حاشیه جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ اظهار کرد: در ۲ ماه گذشته تصویر نامناسبی از وضعیت تولید مرغ در کشور به نمایش گذاشته شد که این تصویر علی رغم تولید مناسب در کشور بوده است.

وی افزود: با اتفاقات رخ داده در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ قرارگاه ساماندهی مرغ تشکیل شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: این قرارگاه از روز تشکیل کار خود را آغاز کرد و با برنامه ریزی‌های انجام شده روز گذشته هم هزار و ۱۱۶ تن مرغ وارد استان تهران شد که این تدارک برای استان البرز هم دیده و به این ترتیب بازار مرغ آرام گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز هم هزار و ۴۵۰ تن مرغ برای استان تهران تامین و وارد استان شد که این رویه ادامه دارد.

خاوازی تاکید کرد: برای رفع عطش بازار باید مرغ به طور انبوه وارد بازار می‌شد که با همت تولید کنندگان امروز آرامش در بازار مرغ حاکم است و با انجام پایش‌های مکرر این روند پایدار خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آرامش بازار مرغ حاصل تلاش یک تا یک سال و نیم گذشته است و اگر هرکدام از حلقه‌های تولید دچار مشکل شود در روند تولید اختلال ایجاد خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در استان‌های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان نظارت بر نظام تامین و توزیع مرغ در دستور کار قرار گرفت و با توجه به این که مطمئن بودیم مرغ به اندازه کافی تولید می‌شود برنامه ریزی برای توزیع در بازار را آغاز کردیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: