bazarnews

کد خبر: ۹۱۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
بهبودیافتگان اعتیاد وام خوداشتغالی می‌گیرند.

احسانی ، سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی همدان گفت: ۶۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با کارمزد چهار درصد به معتادان بهبود یافته استان همدان در سال گذشته پرداخت شده است.

او افزود: پرداخت این میزان تسهیلات بانکی به خلق فرصت‌های شغلی برای ۳۲۰ نفر بهبود یافته از اعتیاد کمک کرده تا آن‌ها دوباره بتوانند با بازگشت به کانون خانواده زندگی را دوباره از سر بگیرند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی همدان یکی از اولویت‌های بهزیستی را توانمند سازی عنوان و تأکید کرد: افرادی که یک سال از ترک اعتیاد آن‌ها می‌گذرد می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای نسبت به دریافت وام خوداشتغالی اقدام کنند.

احسانی تصریح کرد: یکسری از دوره‌های آماده سازی شغلی شامل مهارت‌های بازاریابی، کسب و کار، بیمه و کارفرمایی توسط بهزیستی برگزار می‌شود تا برای بهبود یافتگان از اعتیاد متناسب با توانمندی اشتغال ایجاد کند.

او ابراز امیدواری کرد در سال جدید با افزایش جذب اعتبارات حوزه توانمندسازی بتوان فرصت شغلی بیشتری برای بهبود یافتگان ایجاد کرد.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی همدان افزود: همچنین در حوزه پیشگیری به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های بهزیستی اجرای طرح‌های مختلف در نواحی آسیب خیز و حاشیه شهر است که نمونه آن طرح “پازک” به منظور پیشگیری و مصون سازی کودکان زیر سن دبستان و خانواده‌های آن‌ها از اعتیاد است.

برچسب ها: اعتیاد ، وام ، خود اشتغالی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: