bazarnews

کد خبر: ۹۱۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان از ایجاد هشت هزار و ۶۹۱ فرصت شغلی در قالب شش هزار و ۳۹۱ طرح اشتغال زایی و یک هزار کاریابی برای نیازمندان استان هرمزگان خبر داد.

جلیل تراهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ایجاد فرصت شغلی برای ولی نعمتان تحت حمایت، یکی از اولویت‌هاو برنامه های کمیته امداد در توانمندسازی و خودکفایی نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد است که در همین راستا کمیته امداد استان هرمزگان با اجرای شش هزار و ۳۹۱ طرح اشتغال زایی و یک هزار کاریابی زمینه ایجاد اشتغال برای هشت هزار و ۶۹۱ نفر از نیازمندان را به طور مستقیم فراهم کرده است.

تراهی افزود: اعتباری که برای اشتغال زایی نیازمندان در سال ۱۳۹۹ هزینه شده است بالغ بر ۱۷۹ میلیارد و ۷۳۷ میلیون تومان بوده که از این میزان ۱۶۲ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی و ۱۷ میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی (صندوق قرض الحسنه امداد ولایت) است.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع اشتغال ایجاد شده ۴۸۹ مورد در زمینه کشاورزی، ۹۷۵ مورد دامداری، ۸۹ مورد صیادی، دو هزار و ۱۶۶ مورد صنایع دستی، دو هزار و ۲۱۸ مورد خدماتی، ۴۵۴ مورد صنفی و صعنتی و همچنین یک هزار مورد کاریابی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان یادآور شد: تلاش کمیته امداد این است که با اجرای برنامه های توانمندسازی از جمله مسکن، اشتغال، فرهنگی و تحصیلی و غیره بتوانیم خانواده های نیازمند را با ایجاد خود باوری وعزت نفس از وابستگی خارج نموده و به استقلال و خوداتکایی رهنمون کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: