bazarnews

کد خبر: ۹۱۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی دودانگه ساری گفت: معمولا از نیمه دوم اردیبهشت ماه برداشت گل محمدی در منطقه آغاز می‌شود که امسال باتوجه به شرایط جوی احتمال دارد زودتر به استقبال برداشت برویم.

 این روزها مردم دودانگه چشم‌انتظار برداشت گل محمدی در مزارع خود هستند، البته گرمای هوا طی روزهای گذشته موجب شکوفه‌دهی برخی گل‌ها شده است.

شکوفه‌دهی گل‌ها موجب شده گل‌کاران دودانگه خود را آماده برداشت گل از مزارع کنند؛ چراکه باتوجه به شرایط کرونایی امکان حضور نیروهای کار غیربومی در منطقه وجود ندارد و نیروهای بومی نیز باتوجه به فصل کشت برنج مشغول هستند به همین دلیل گل‌کاران باید خود را آماده برداشت گل در مزارع کنند.

اسماعیل خورشیدی مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی دودانگه ساری در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: معمولا از نیمه دوم اردیبهشت ماه برداشت گل محمدی از مزارع منطقه دودانگه آغاز می‌شود که باتوجه به شرایط جوی احتمال دارد زودتر فصل برداشت گل‌محمدی در منطقه آغاز شود.

وی با اشاره به فعالیت 100 گل‌کار در منطقه دودانگه ساری، افزود: این افراد منتظر هستند تا فعالیت شبانه‌روزی خود را باغات منطقه آغاز کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی دودانگه ساری با بیان اینکه  دستگاه گلاب‌گیری توسط این شرکت تعاونی نگرانی مردم برای فروش محصولات را از بین برد، اضافه کرد: حتی اگر فردی یک گل داشته باشد اعضای شرکت تعاونی باحضور در محل گل‌ها را تحویل گرفته و برای جمع‌آوری گل در مسیرهای مختلف روستاهای دودانگه خودرو قرار دادیم تا کشاورزان در فرآوری محصول با هیچ مشکلی مواجه نشوند.

خورشیدی در پایان گفت: امیدواریم با هم‌افزایی که در دودانگه اتفاق افتاد شاهد جهشی چشمگیر در زمینه کشت گل‌محمدی در منطقه باشیم.

انتهای پیام/86034/

برچسب ها: گل کاری ، گل محمد ، خورشیدی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: