bazarnews

کد خبر: ۹۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
صعود قیمت طلا ناتمام ماند. بازار طلای داخلی به دلیل شیوع کرونا و قرمز شدن تهران ۱۰ روز تعطیل شد. اما معاملات سکه در جریان است. در روزی که قیمت طلا نزولی بسته شد و بازار طلای داخلی تعطیل است قیمت سکه چه مسیری را خواهد رفت.
روز پنج شنبه حباب سکه امامی به زیر محدوده ۴ درصدی رفت و قیمت نیز برای دقایقی وارد کانال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی شد. از نگاه برخی تحلیل گران،‌ حباب سکه در روز آخر هفته در اندازه ای بود که جذابیت خرید برای معامله گران ایجاد کند. اگر این دیدگاه درست باشد، روز شنبه باید شاهد افزایش قیمت ها باشیم. در کنار این محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در سال ۱۴۰۰ به عنوان حمایت محکمی در بازار فلز گران بهای داخلی عمل کرده است. این موضوع نیز خریداران را احتمالا کمی بیشتر ترغیب خواهد کرد.

با این حال، در معاملات پشت خطی روز پنج شنبه و جمعه، نوسانات قیمت سکه تا حدی رفت و برگشتی بود و همین مساله پیش بینی قیمت برای روز شنبه را دشوار می کند. برخی فعالان باتجربه بازار باور دارند، معامله گران تا اندازه ای به اخبار حساس شده اند و هر لحظه ممکن است روند قیمت دچار تغییرات معناداری شود. همین عامل موجب شده است که برخی از معامله گران بازار سکه و طلا تمایل زیادی برای خرید و فروش نداشته باشند. در واقع در حالی که شواهد گذشته نگر نشان می دهند روز شنبه قیمت سکه می تواند در سمت صعودی قرار بگیرد، معامله گران نگران اخبار به احتمال زیاد وارد بازار نخواهند شد. به نظر می رسد احتیاط نقش پررنگی در رفتار این روزهای بازیگران سکه دارد.

  تحلیل گران فنی بارها اشاره کرده اند که نقطه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از جهت حمایت برای سکه اهمیت زیادی دارد. سکه با از دست دادن این حمایت حتی می تواند به سوی زیر ۱۰ میلیون تومان حرکت کند. برای افزایش قیمت نیاز است که محدوده های ۱۰ میلیون و ۸۰۰ و ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومان شکسته شوند.

  قیمت طلا و قیمت دلار بال های موثر بازار سکه هستند. قیمت طلا جهانی در پایان کار بازار از اوج یک ماهه برگشت در بازار ارز نیز قیمت دلار رمق صعودی زیادی نشان نداده و در یک دامنه قیمتی نوسان کرده اما قیمت سکه نشان داده می تواند برخی اوقات بدون اهرم پرش کند. باید دید در بازار سکه علائم مثبت خریدها را زیاد می کند.

   

  اقتصادنیوز/

  برچسب ها: سکه ، طلا ، بازارنیوز
  نظرات کاربران
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: