bazarnews

کد خبر: ۹۱۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
براساس گزارش مرکز آمار، قیمت تخم مرغ در اسفند ماه ۴.۶درصد نسبت به ماه قبل کاهش و قیمت مرغ نیز ١٢.١درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشت.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز؛ براساس آخرین گزارش مرکز آمار، از ٥٣ قلم خوراکی منتخب، تعداد ٣٩ قلم، درصد تغییر سالانه بالاتر از نرخ تورم نقطه‌ای کل کشور (٤٨,٧ درصد) داشته‌اند. از میان کالاهای خوراکی موز با بیش از ۱۹۸ درصد، بیش‌ترین افزایش قیمت را در یک سال گذشته تجربه کرده‌است. برنج خارجی درجه یک، ۱۵۰، روغن نباتی ۱۴۶.۶ و مرغ ماشینی ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.

در اسفند ماه ١٣٩٩ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام "شیرینی خشک" با ٥,٤ درصد و "رشته آش" با ٢.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام "مرغ ماشینی" با ١٢,١ درصد،"گوشت گوسفند" با ٥.٥ درصد و"ماهی قزل آلا" با ٥.٣ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "روغن مایع" با ٧,٩ درصد، "روغن نباتی جامد" با ٤.٢ درصد و "شیر پاستوریزه" با ٢.٣ درصد بوده است. همچنین در این گروه "تخم مرغ" ٤.٦ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "هندوانه" با ٤٢,٠ درصد، "انار" با ١٤.١ درصد و "لیمو ترش" با ١٣.٢ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

سبزیجات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به " نخود " با ٣,٨ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در این گروه قیمت اقلام "گوجه فرنگی" با ٢٤.٣ درصد، "خیار" با ١٤.٣ درصد و"پیاز" با ١٣.٨ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "شکر" با ٧,٩ درصد و "قند" با ٧.٥ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: