bazarnews

کد خبر: ۹۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
گروه استان‌ها- ۵ هزار و ۵۰۰ پرونده مربوط به خسارات زلزله شهرستان دنا تشکیل شده‌ که بانک‌ها باید با یک برنامه ریزی اصولی و دقیق بفکر پرداخت تسهیلات به متقاضیان باشند.

زلزله پنج و شش دهم ریشتری 29 بهمن سال گذشته در شهرستان دنا سبب ورود خسارت به منازل مسکونی زیرساخت‌های دولتی، کشاورزی، شهری و گردشگری در این شهرستان شد و بیشترین خسارت متوجه شهر سی‌سخت شد‌.

با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان دنا و قرار گرفتن در قلب رشته کوه دنا بازسازی منازل زلزله زده تا قبل از شروع فصل پاییز یکی از اولویت‌های دولت و یکی از دغدغه‌های مهم مردم به‌شمار می‌رود.

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و حجم خسارات وارده ناشی از زلزله به ناچار استفاده از تسهیلات بانکی موثرترین راه برای شتاب دادن به روند بازسازی می‌باشد.

به گفته حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد کار آورابرداری بیش از 70 درصد منازل آسیب دیده انجام شده و تا پایان ماه جاری صد در صد منازل تخریبی باید آواربرداری شوند.

بیش از پنج هزار و 500 پرونده مربوط به خسارات ناشی از زلزله تشکیل شده و بانک‌ها موظف به پرداخت تسهیلات مناسب با ارزیابی خسارات به بخش‌های آسیب دیده هستند.

برچسب ها: خسارت ، زلزله ، دنا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: