bazarnews

کد خبر: ۹۲۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
وزیر نیرو گفت: سد‌های لاستیکی با هزینه و تخریب کم راه اندازی می‌شود، جلوگیری از سیلاب، ایجاد اشتغال و بهره‌مندی از جریان پویای رودخانه‌ها از مهم‌ترین مزایای احداث سد‌های لاستیکی است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در هفته دوم پویش هر هفته الف-ب ایران که در سال ۱۴۰۰ برگزار شد، گفت: امروزه یکی از شیوه‌ های ساخت و ساز‌ در امر سد سازی، سد‌های لاستیکی است که این خود می‌تواند در گردشگری، ورود آب شور دریا و باز چرخه آب در اراضی کشاورزی بسیار مهم باشد.

او ادامه داد: یکی از راه‌های سریعی که ما را به هدف جمع آوری آب‌های سطحی کمک می‌کند، احداث سد‌های لاستیکی است.

وزیر نیرو با بیان اینکه سد‌های لاستیکی با هزینه و تخریب کم راه اندازی می‌شود، گفت: جلوگیری از سیلاب، ایجاد اشتغال و بهره‌مندی از جریان پویای رودخانه‌ها از مهم‌ترین مزایای احداث سد‌های لاستیکی است.

اردکانیان تصریح کرد: بیش از ۳۰ درصد سال گذشته ما انرژی به صنایع عرضه کردیم، امیدوارم این پویش امسال هم به اجرا دربیاید.

او ادامه داد:۸ طرح عمده با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی هفته گذشته به اجرا درآمد و قرار است تا پایان سال، ۲۹۰ طرح با سرمایه‌ گذاری ۶۵ هزار میلیارد تومانی افتتاح شود.

وزیر نیرو گفت: امیدواریم نحوه عمل پویش‌ ها با کیفیت بالاتری نسبت به سال گذشته به ثمر برسد، طرح‌های ساخت و سازی و ساز و کاری اجرایی شود.

اردکانیان در خصوص افتتاح طرح‌ها در سال ۱۴۰۰ افزود: ۳ شبکه آبرسانی، ۱۳ تصفیه خانه آب تصفیه خانه فاضلاب، نیروگاه حرارتی، برق رسانی به ۲۰۶ روستا در سراسر کشور و آبرسانی به بیش از ۴۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر از برنامه‌های ما در دولت دوازدهم است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما برای تابستان امسال برنامه ریزی کرده‌ایم و با توجه به محدودیت ‌های بارشی امیدواریم بتوانیم آرامش در کشور داشته باشیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: