bazarnews

کد خبر: ۹۲۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از پرداخت ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به بیش از ۳۰ هزار کارگاه و واحد تولیدی آسیب دیده از بحران کرونا در سطح استان خبر داد.

سهراب مختاری امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در فارس بیان کرد: سال ۹۹، سالی سخت به همراه مشکلات خاص از جمله تحریم و کرونا بود و به همین دلیل فشاری سنگین به تمام آحاد جامعه از جمله ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی وارد شد.

او با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع کرونا در سطح استان فارس گفت: ۷۳ هزار کارگر در ۲۷ هزار کارگاه آسیب دیده از شیوع این ویروس در سطح فارس از کار تعلیق و بیکار شدند که به تمام این افراد، بیمه بیکاری پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بیان کرد: به جز پرداخت بیمه بیکاری، ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به ۱۴ رسته شغلی متاثر از شیوع کرونا، در سطح این استان پرداخت شده است.

مختاری اضافه کرد: این میزان تسهیلات به بیش از ۳۰ هزار کارگاه آسیب دیده از کرونا در سطح این استان پرداخت شده تا مشاغل موجود در این واحدها حفظ شود.

او به اقدامات انجام شده پیرو مصوبات ستاد ملی و استانی بیماری کرونا در راستای پیشگیری از شیوع بیماری در جامعه کار و تولید اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۶۰ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در سطح فارس وجود دارد که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۴ هزار نفر از این افراد که شاغل در کارگاه‌های بزرگ تولیدی بودند به بیماری کرونا مبتلا شدند و در مجموع ۴ دهم درصد جان باختگان ناشی از کرونا در فارس از میان جامعه کارگری این استان بوده است.

مدیرکل تعاون فارس تاکید کرد: آمار ابتلای جامعه کارگری این استان به کرونا نشان از انجام اقدامات پیشگیرانه موثری دارد.

مختاری تاکید کرد: کارفرمایان و کارگران با از خود گذشتگی هم تولید را سرپا نگهداشتند و هم مواظبت از خودشان را در اولویت قرار دادند و در این خصوص تلاش  بسیار خوبی با خواست  کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، بازرسان کار و کارشناسان امور اجتماعی  و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و و تعاون گران تولیدی استان انجام شد زیرا عرصه تولید تنها مراکز تجمعی است که در محدودیت‌های کرونایی هرگز تعطیل نشده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: