bazarnews

کد خبر: ۹۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
مدیر جهاد کشاورزی بابلسر گفت: از آذر سال گذشته تاکنون 31 هزار رأس دام سبک و سنگین در بابلسر پلاک کوبی شدند.

حمیدرضا رحمانی تعداد دام سبک شهرستان بابلسر را حدود 112 هزار رأس و دام های سنگین را هم 51 هزار رأس برآورد کرد و اظهار داشت: طرح پلاک کوبی دام های سبک و سنگین از آذرماه سال گذشته به صورت رسمی آغاز شد و اجرای آن برای تسهیل در فعالیت های دامداران لازم و ضروری است.

وی با بیان این که تاکنون 3 هزار و 100 رأس دام سنگین در این شهرستان پلاک کوبی شدند، ادامه داد: پلاک کوبی حدود 28 هزار رأس دام سبک گوسفند و بز نیز انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر افزود: تخصیص نهاده‌های دامی یارانه‌دار به واحدهای صنعتی دام سنگین و سبک منوط به انجام عملیات پلاک‌گذاری دام‌ها است، به همین دلیل هم دامداران باید پس از پلاک کوبی حتما شماره پلاک دام را در سامانه سازمان دامپزشکی ثبت کنند و همچنین طبق مقررات کشتارگاه های مازندران نیز از کشتار دام های فاقد پلاک خودداری خواهند کرد.

وی مهمترین اهداف اجرای این پروژه را دستیابی به آمار و اطلاعات دقیق در حوزه دام، جلوگیری از قاچاق دام، ردیابی، اثبات مالکیت، بهبود مدیریت گله، کنترل سلامت دام و غذای انسان، امنیت سرمایه گذاری، بیمه دام و محصولات دامی، مطالعات علمی و تحقیقاتی و توسعه عملیات اصلاح نژاد عنوان کرد.

رحمانی افزود: در این پروژه پس از پلاک کوبی، اطلاعات هر رأس دام، محل پرورش دام و اطلاعات پرورش دهنده در سامانه هویت گذاری دام کشور ثبت می‌شود و دامداران پس از آن می‌توانند نسبت به بیمه دام خود نیز اقدام کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: