bazarnews

کد خبر: ۹۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
- مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تسهیل‌گری و حمایت‌های لازم از کشت گلخانه‌ای استان به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و کشاورزان نیز همواره از این شیوه کشت به دلیل مزایایی که دارد استقبال بالایی صورت می‌دهند.

محمد میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  مشهدمقدس  اظهار داشت: کشت گلخانه‌ای با توجه به مزایا و همچنین هزینه‌هایی که بردارد و همچنین با توجه به اهمیت روش‌های کشت نوین در زمره اولویت‌هایی است که در استان دنبال می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: در سال‌های اخیر نیز اهتمام ویژه‌ای نسبت به گسترش کشت گلخانه‌ای صورت گرفته و از نظر متراژ میزان گلخانه‌های استان توجه قابل ملاحظه‌ای داشته است.

میری بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است تا پایان سال حدود 700 هکتار کشت گلخانه‌ای دیگر نیز با بهره‌گیری از سازه‌های سبک کشاورزی در استان ایجاد شود و مجموع این اقدامات سبب خواهد شد از نظر کشت گلخانه‌ای استان در رده‌های ممتازی قرار گیرد.

وی بیان کرد: در گلخانه‌های استان محصولات متنوع و بسیار زیادی کشت می‌شود و از حیث تنوع نیز محصولات استان خاص و منحصربفرد است و انواع صیفی جات و گیاهان دارویی و توت فرنگی در آنها کشت می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی تاکید کرد: تسهیل‌گری و حمایت‌های لازم از کشت گلخانه‌ای استان به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و کشاورزان نیز همواره از این شیوه کشت به دلیل مزایایی که دارد استقبال بالایی صورت می‌دهند.

میری خاطرنشان کرد: کشت گلخانه‌ای با شرایط اقلیمی استان و همچنین مباحث مربوط به کمبود آب در خراسان رضوی نیز سازگار است و سطح مصرفی آب در این شیوه کشت بسیار پائین‌تر از سایر انواع کشت است و در مقابل سطح بازدهی نیز بالاتر است.

وی بیان کرد: علاوه بر این با روندی که در حوزه تولید محصولات گلخانه‌ای صورت گرفته امروز شاهد هستیم که استان در بسیاری از محصولات خودکفا شده و نیازی به واردات وجود ندارد.

تسنیم/

برچسب ها: مانع زدایی ، گلخانه ، مشهد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: