bazarnews

کد خبر: ۹۲۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر لزوم پرهیز از حضور در دورهمی‌ها گفت: برای کنترل شیوع کرونا در استان بوشهر باید تجمعات کاهش یابد.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: اصحاب رسانه نقش مهمی در فرهنگ‌سازی دارند و انتظار می‌رود همچون گذشته در آگاه‌سازی مردم برای پرهیز از تجمعات و دورهمی‌ها کوشا باشند.

وی با اشاره به اینکه حفظ فاصله اجتماعی از مهمترین اقدامات برای کنترل شیوع کرونا است، تصریح کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌ها و تجمعات باید به صورت ویژه در دستور کار باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش چشمگیر سرایت‌پذیری بیماری کرونا در مقایسه با قبل خبر داد و افزود: تجمعات غیرضروری و تماس‌های افراد با یکدیگر در این شرایط باید به حداقل برسد.

وی کاهش تماس افراد جامعه با یکدیگر را عامل مهمی برای مهار ویروس کرونا دانست و خاطرنشان کرد: همه افراد باید این بیماری را جدی بگیرند چرا که سهل‌انگاری باعث گسترش آن می‌شود.

خواجه‌ئیان با ابراز نگرانی از برگزاری تجمعات، اضافه کرد: از همه مردم، اصناف، مشاغل بخش خصوصی و اماکن مذهبی درخواست داریم همکاری خود را با حوزه سلامت استان بیش‌ازپیش ادامه دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مدیران و مسئولان سازمان‌ها و ادارات بر اساس دستورالعمل‌های جدید ابلاغ‌شده با آگاهی کامل نسبت به مسئولیت و وظایف خود نسبت به اجرا و نظارت دقیق بر ضوابط بهداشتی اقدام کنند.

مهر/

برچسب ها: دورهمی ، بوشهر ، کرونا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: