bazarnews

کد خبر: ۹۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی از برنامه‌ریزی برای ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان خبر داد.

سرهنگ محمد روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  مشهدمقدس  اظهار داشت: طرح اقتصاد مقاومتی  در راستای کمک به کشاورزان، دامداران و صنعت‌گران برای رفع موانع پیش روی تولید کنندگان دنبال می‌شود.

روحانی گفت: بسیج سازندگی خراسان رضوی  8 سال است علاوه بر طرح محرومیت زایی، برنامه رونق تولید را دنبال کرده و در سه  بخش آموزش، ارائه تحصیلات، بازاریابی، فروش به تولید کننده‌ها کمک می‌شود تا بتوانند درآمد ثابت و پایداری برای خودشان ایجاد کنند.

وی افزود: جهادگران استان در عرصه‌های مختلف موققیت‌هایی داشتند، از جمله در بخش دامپروی و کشاورزی، طرح همگام با کشاورز، در بسیج مهندسین کشاورزی و بسیج صنعتی در  قالب کلینیک‌های صنعت، همچنین کمک به  رفع موانع تولید کارخانه‌هایی که دچار مشکل بودند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فروش محصولات اقتصاد مقاومتی در قالب راه‌اندازی فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و حتی در فضای مجازی جهت کمک به تولید کنندگان برای فروش محصولات انجام شده است.

وی افزود: در بحث تامین مالی علاوه بر امکانات دولتی ارائه تحصیلات طرح صندوق قرض الحسنه  در دستور کار قرار داده شد که مورد استقبال واقع گردید،  در استان 1700 صندوق قرض‌الحسنه با 80 هزار نفر عضو راه‌اندازی شده  که 12 میلیارد تومان سرمایه‌های خرد را در قالب صندوق جمع‌آوری کرده که  در جهت رفع موانع  تولیدی، کارگاهی استفاده می‌شود. همچنین از این منابع برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی که نیاز به  سرمایه کم  دارد استفاده و در دست مردم  استان در حال گردش است.

روحانی بیان کرد:  فاز  بعدی ما مجتمع کردن این تعاونی‌ها است که با مراکز مختلفی همکاری می‌کنیم تا پشتیبانی شوند، کارگاه‌های کوچکی به صورت شبکه زنجیره‌ای راه‌اندازی می‌شوند که یکدیگر را پشتیبانی تا  هر کدام مقطعی از تولید را  در دست بگیرند و بتوانند این زنجیره  را کامل کنند.

وی افزود: در طرح شهید سلیمانی جهادگران ما به بیماران نیازمند کرونایی که امکان خروج از منزل را ندارند کمک می‌کنند؛ از جمله خرید مایحتاج زندگی و امداد رسانی و توزیع سبد معیشتی را در این طرح صورت می‌دهند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی تصریح کرد:  یکی از سر فصل‌های مهم بسیج  سازندگی ساخت مسکن محرومین است؛ موفقیت‌های خوبی در این حوزه کسب شده؛ سال گذشته با حضور سردار سلامی؛ فرمانده کل سپاه از بیش 1500 واحد  مسکونی تمام شده رونمایی شد،  امسال هم‌ نیروهای جهادی در روستاها با نقشه‌های ارائه شده تویط بنیاد مسکن فعالیت می‌کنند تا منازل ضد زلزله، مقاوم...  به اتمام برسد. 

وی در پایان تصریح کرد:  2000 واحد دیگر در برنامه کاری داریم، با توجه به گرانی مسکن در شهرها و  مهاجرت از شهر به روستا این طرح‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته؛ بیشتر کار سازمان بسیج جهاد سازندگی ساخت مسکن برای محرومان و مرمت قنات‌هاست.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: