bazarnews

کد خبر: ۹۲۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه قیمت موز متعادل‌کننده نرخ تمام محصول‌های کشاورزی بازار است، گفت: از این رو به متولیان حوزه کشاورزی اعلام کردیم تا پیش از افزایش قیمت این محصول، مجوز واردات موز را در قبال صادرات سایر میوه‌ها صادر کنند.

«مصطفی دارائی نژاد» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید در قبال صادرات هر محصول کشاورزی، واردات موز داشته باشیم تا جلوی ایجاد رانت و افزایش قیمت این میوه گرفته شود.

وی پیش بینی کرد: اگر دولت به این پیشنهاد توجه نکند تا ٢٠ روز آینده قیمت موز هندی و اکوادوری از ٢٣ هزار تومان به ٣۵ هزار تومان افزایش می یابد.

دارایی نژاد یادآور شد: اکنون فقط در قبال صادرات سیب، موز به کشور وارد می شود که این امر با بدعهدی برخی افراد در واردات موز مواجه شده که افزایش قیمت این میوه را در پی داشته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان افزود: از سوی دیگر در حال حاضر ۶۰۰ هزار تُن پیاز مازاد بر روی دست کشاورزان مانده است و آنها جرات نمی کنند دیگر پیازها را از زمین خود بچینند.

وی ادامه داد: باید متولیان حوزه کشاورزی تصمیمات خود را با چشم اندازی روشن تر و براساس نظر کارشناسان بگیرند تا بازار میوه و محصولات کشاورزی ملتهب نشود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: