bazarnews

کد خبر: ۹۲۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ایجاد ظرفیت جدید برای جذب ۹۳هزار تن ماده خام در بخش کشاورزی برنامه اصلی این سازمان تا پایان سال جاری در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی است.

 سید آبرادات مصلایی، مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: جذب این مقدار ماده خام کشاورزی سبب می‌شود تا برای ۳۵۰ نفر اشتغالزایی صورت پذیرد.

او با بیان اینکه سال گذشته ۸۳ هزار تن ماده خام کشاورزی در استان قزوین جذب شده بود، اظهارکرد: ۱۱فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۴۰۳میلیارد ریال در سال۹۹ توانست به تولید ۷۸هزار تن انواع مواد غذایی در استان منجر شود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم در سال جاری افزایش می‌یابد.

مصلایی در خصوص اولویت‌های سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان گفت: سورت و بسته بندی و ‏نگهداری سبزیجات تازه و میوه، تولید و بسته بندی خشکبار، فرآوری گوجه فرنگی، ‏احداث سردخانه‌های بالای صفر و زیر صفر، فرآوری و بسته بندی زیتون، ترمینال ضبط و فرآوری پسته، ‏تولید و بسته بندی انواع کنسروهای گوشتی و غیر گوشتی، تولید انواع فرآورده‌های انگور و ‏کشمش، فرآوری و بسته بندی انواع گوشت دام و طیور و استفاده از ضایعات بخش کشاورزی به عنوان ‏مواد اولیه از اولویت‌های اصلی سازمان هستند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: ساماندهی سیستم‌های انبارداری و ذخیره سازی محصولات ‏کشاورزی و دامی و برنامه ریزی جهت توسعه این واحدها از اولویت‌های دیگر سازمان در حوزه صنایع و مواد غذایی سازمان جهاد کشاورزی در سال جاری است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: