bazarnews

کد خبر: ۹۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با رشد قابل توجه جوجه ریزی در مرغداری های این استان به واسطه برنامه‌ریزی های انجام شده و تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها گام بلندی برای کمک به ثبات بخشی به بازار مرغ برداشته شده است.

حمیدرضا عزتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به وضعیت بازار و رشد تقاضا، جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان قزوین فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۲ درصد رشد یافت، ضمن آنکه میزان جوجه ریزی در این ماه نسبت به اسفند ماه نیز افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: در فروردین ماه سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان قزوین به ثبت رسید که این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه بود.

معاون بهبود تولبدات دامی استان قزوین با بیان اینکه اختلاف قیمت مرغ در قزوین با استان های همسایه و افزایش تقاضا در روزهای پایانی سال قبل موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه عرضه مرغ شده بود اما با تدابیر اندیشیده شده از جمله جلوگیری از خروج مرغ و افزایش جوجه ریزی خیلی زود شاهد بازگشت ثبات در بازار این محصول بودیم.

وی افزود: در کنار تولید و عرضه گوشت مرغ به شکل گرم، با تدابیر اتخاذ شده ذخیره سازی مناسبی از مرغ توسط شرکت پشتیبانی دام در سردخانه های استان قزوین انجام شده است.

این مسوول همچنین یادآور شد: ظرفیت تولید گوشت مرغ در استان طی سال های اخیر به ۱۰۰ هزار تن در سال افزایش یافته که این موضوع توان بالای قزوین را در زمینه تولید محصول مهم نشان می دهد.

پیش بینی تولید ۶۵ هزار تن مرغ در قزوین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: در سال جاری پیش بینی می شود ۶۵ هزار تن گوشت مرغ در استان قزوین تولید شود.

وی یادآور شد: هرساله کمی بیشتر از یک سوم تولید مرغ قزوین در داخل استان به مصرف می رسد و مابقی در بازار استان های همجوار و تهران عرضه می شود.

این مسوول با بیان اینکه مشکلی برای تامین مرغ مورد تقاضای بازار استان قزوین وجود ندارد ، افزود: نظارت بر تولید و عرضه مرغ در این استان به شکل محسوسی افزایش یافته و با تخلفات صنفی در این بخش با جدیت برخورد می شود.

عزتی همچنین گفت: با تلاش ها و برنامه ریزی های انجام شده در راستای پشتیبانی از استمرار و تقویت تولید در مرغداری ها و مصوبات ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی شاهد هیچ مشکلی در تامین و عرضه گوشت مرغ در سطح استان قزوین در ماه مبارک رمضان نبوده ایم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با بیان اینکه نهاده به میزان مورد نیاز و تقاضای مرغداری های استان در اختیار آنها قرار گرفته است،افزود: با وجود برخی تنگناها و مشکلات، همه تلاش وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه بر تامین نهاده های مورد نیاز صنعت طیور متمرکز شده است.

 ۲۷ واحد تولید جوجه یک روزه و ۴۴۰ واحد مرغداری گوشتی در استان قزوین به فعالیت می پردازند.

برچسب ها: قزوین ، تولید دام ، مرغ
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: