bazarnews

کد خبر: ۹۳۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
مناقشه و اختلاف بر سر اداره کرکوک سبب ایجاد خلا امنیتی در برخی از مناطق این استان شده که همین عامل، به فرصتی برای داعش برای انجام فعالیت و عملیات تروریستی تبدیل شده است.

تروریست‌ها از دهه نخست ماه رمضان، حملات تروریستی خودشان را در سه استان دیاله، کرکوک و صلاح الدین عراق شدت بخشیدند و در عملیات‌های تروریستی خود، ده‌ها نظامی عراقی و نیرو‌های پیشمرگه کردستان عراق که در اطراف کرکوک مستقر هستند، را به خاک و خون کشیدند.

روز چهارشنبه (دیروز) نیز، وزارت نفت عراق اعلام کرد بر اثر حمله به یک میدان نفتی در کرکوک، یکی از نیرو‌های امنیتی کشته شد و چند نفر زخمی شدند. یک منبع امنیتی در استان کرکوک نیز از حمله عناصر تروریستی داعش به میدان نفتی «بای حسن» در استان کرکوک (شمال عراق) خبر داد.

این منبع به پایگاه خبری بغداد الیوم گفت در پی این حمله تروریستی، یک نفر از نیرو‌های پلیس حفاظت این میدان کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد. منابع امنیتی در عراق پیش از این، از توقف تولید دو چاه نفتی در شمال غرب کرکوک بر اثر حمله افراد مسلح خبر داده بودند.

گروه تروریستی داعش شنبه گذشته نیز با حمله و شبیخون به نیرو‌های پیشمرگه در استان کرکوک ۷ نفر از نیرو‌های کُرد را کشت. استان کرکوک در شمال عراق از مناطق مورد مناقشه میان دولت مرکزی در بغداد و اربیل در اقلیم کردستان این کشور است.

 

برچسب ها: داعش ، کرکوک ، عراق
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: