bazarnews

کد خبر: ۹۳۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: عملیات گازرسانی به ۹۷ واحد تولیدی و صنعتی زرقان با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۸ ماه اجرا می‌شود.

حسینی افزود: برای اجرای این طرح بزرگ گازرسانی ۱۹ کیلومتر لوله گذاری انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار ۲۰ هزار متر مکعبی نصب می‌شود.
به گفته وی؛ اجرای این طرح، توسعه صنایع بزرگ و کوچک شهرستان صنعتی زرقان و امکان تامین گاز نواحی صنعتی شمال شرق شیراز را برای بیش از بیست سال فراهم می‌کند.
مدیرعامل شرکت گاز فارس تصریح کرد: سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به صنایع، علاوه بر رفع موانع جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.
استاندار فارس در این سفر همچنین از دو کارخانه شگرف ابزار فارس و مژده وصل پارسیان که در زمینه تولید قطعات پلاستیکی خودرو و انواع قالب‌های فلزی فعال هستند، بازدید کرد.
رحیمی با اشاره به اینکه شرکت‌های خودروسازی در تهران طرف قرارداد این کارخانه‌ها و خریدار محصولات تولیدی آنها هستند ابراز امیدواری کرد با توسعه آتی در این واحدهای تولیدی شاهد افزایش میزان اشتغال نیز باشیم.
استاندار فارس اظهار کرد: با توجه به اینکه امکان تولید انژکتور در این کارخانه ها وجود دارد جواز تاسیس مورد نیاز صادر شده و سرمایه گذاری بیش از چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیز در دستور کار قرار گرفته است.
رحیمی با اشاره به اینکه این طرح، ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفر را دارد، گفت: امیدواریم سرمایه گذار بتواند هر چه سریعتر اقدامات لازم برای شروع کار را انجام دهد.
استاندار فارس گفت: قطعاً دولت نیز در زمینه های مختلفی همچون تامین زمین ، پرداخت تسهیلات و ایجاد زیرساخت ها به اجرایی شدن این طرح کمک خواهد کرد.
حدود ۲۴ درصد از کل واحد‌های صنعتی استان فارس، ۴۰۰ کارخانه و یک شهرک صنعتی با بیش از ۹۰ کارگاه صنعتی و تولیدی در زرقان مستقر است و این شهرستان را به یکی از قطب‌های صنعتی استان فارس تبدیل کرده است.
شهرستان زرقان در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شیراز و در مجاورت بزرگراه پرتردد شیراز_ اصفهان قرار دارد.

خبرگزاری صداوسیما

برچسب ها: زرقان ، گاز رسانی ، گاز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: