bazarnews

کد خبر: ۹۳۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱
پلیس کانادا در تلاش برای یافتن مظنون و یا مظنونینی است که در حادثه تیراندازی در مقابل پایانه اصلی فرودگاه بین‌المللی ونکوور دست داشته‌اند.

در حادثه تیراندازی در مقابل پایانه اصلی فرودگاه بین‌المللی ونکوور در ریچموند بریتیش کلمبیا دست‌کم یک نفر جان خود را از دست داد.

تیم تحقیق درباره قتل‌های سازمان‌دهی شده کانادا (IHIT) روز یکشنبه در پیامی که در صفحه توییتر منتشر شده بود، در خصوص این حادثه اعلام کرد: یک مرد امروز بعدازظهر در نزدیکی پایانه پروازهای داخلی [فرودگاه بین‌المللی ونکوور] مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. عصر امروز با خبرنگاران کنفرانس خبری برگزار خواهد شد.

علی‌رغم آن که کسی در رابطه با تیراندازی در فرودگاه بین‌المللی ونکوور بازداشت نشده است، مسئولان فرودگاه در پیامی در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کردند که مشکلی وجود ندارد و مسافران می‌توانند در ایمنی کامل به سفرهای خود ادامه دهند.

نیروهای امنیتی کانادا اعلام کرده‌اند که مظنون و یا مظنونین این حادثه با استفاده از خودرویی از صحنه گریخته‌اند و در این میان گلوله‌هایی را نیز به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده‌اند.

از طرف دیگر، رسانه‌های محلی تصاویری را در شبکه‌های اجتماعی از یک خودروی در آتش سوخته در منطقه سوری منتشر کرده‌اند و می‌گویند که به‌احتمال‌زیاد خودروی مظنونین مسلح حادثه تیراندازی در فرودگاه بین‌المللی ونکوور است.

رسانه‌های کانادا بر این باورند که حادثه تیراندازی روز گذشته در فرودگاه بین‌المللی ونکوور با گروه‌های خلاف‌کار در ارتباط است و آن‌طور که برخی گزارش‌ها مدعی شده‌اند، قربانی حادثه تیراندازی در فرودگاه، خود از اعضای یک باند خلاف‌کار بوده است.

خشونت‌های گروه‌های خلاف‌کار در منطقه کلان‌شهر ونکوور رو به افزایش است و پیش‌ازاین نیز در یک حادثه دیگر مربوط به باندهای خلاف‌کار، یک زن ۲۲ ساله در ماه فوریه امسال در منطقه سوری مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد و پلیس در ماه آوریل اعلام کرد که به اعتقاد آن‌ها، این زن قربانی ناخواسته یک تیراندازی هدفمند بوده و خود از اعضای باند خلاف‌کار نبوده است.

پیش‌ازاین پلیس کانادا اعلام کرده بود که از آغاز سال میلادی جاری ۱۵ مورد قتل مربوط به گروه‌های خلاف‌کار در سراسر ونکوور صورت گرفته است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: