bazarnews

کد خبر: ۹۳۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
محمدعلی کمالی آخرین وضعیت جوجه یکروزه در بازار را تشریح کرد و گفت: قیمت مصوب جوجه یکروزه ۴۲۰۰ تومان است، اما همچنان با قیمت‌های بالاتر از ۶۰۰۰ تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی معتقد است: اگر جوجه یکروزه به طور مستقیم از واحد‌های مرغ مادر به مرغداری‌ها ارسال شود و واسطه‌ها در توزیع حذف شوند قیمت جوجه یکروزه در بازار کاهش می‌یابد.


وی ادامه داد: از مقامات مسئول در وزارت جهاد کشاورزی درخواست کردیم که به این موضوع رسیدگی کنند و با وجود اینکه پیشنهاداتی نیز به آن‌ها ارائه دادیم، ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه واحد‌های مرغ مادر از طریق واسطه‌ها جوجه هایشان را می‌فروشند و واسطه‌ها نیز به هر قیمتی که بخواهند آن‌ها را به مرغداران می‌دهند، گفت:چون عمدتا واحد‌های مرغ مادر تمام نهاده‌های مورد نیازشان را با قیمت‌های دولتی دریافت کرده اند و موظفند جوجه را با قیمت‌های مصوب به فروش برسانند به همین دلیل پیشنهاد دادیم که اگر واقعا امکان کاهش قیمت جوجه یکروزه وجود ندارد جوجه‌ها از واحد‌های مرغ مادر به طور مستقیم در اختیار اتحادیه‌ها قرار گیرد و از آنجا بین مرغداران توزیع شود.

به گفته وی با حذف واسطه‌ها قیمت جوجه یکروزه نیز به تعادل خواهد رسید.

کمالی در پایان گفت: با توجه به اشتیاق مرغداران برای جوجه ریزی و صف‌های طولانی دریافت جوجه پیشنهاد دادیم که مقداری جوجه یکروزه هم وارد شود و با این واردات قطعا قیمت جوجه کاهش می‌یابد.

برچسب ها: جوجه یکروزه ، واسطه ، مرغ
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: