bazarnews

کد خبر: ۹۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
حسین سلطانی کارشناس پیش بینی هوا با بیان اینکه طی مدت یاد شده میزان دمای زنجان حدود ۳ درجه سانتیگراد خنک تر خواهد شد، افزود: در زمان حاضر میزان دمای فعلی زنجان ۱۳ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

 کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: میزان دمای هوای زنجان طی ۲ روز آتی با کاهش نسبی مواجه می‌شود و زنجانی ها هوای خنکی را شاهد خواهند بود.

حسین سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی مدت یاد شده میزان دمای زنجان حدود ۳ درجه سانتیگراد خنک تر خواهد شد، افزود: در زمان حاضر میزان دمای فعلی زنجان ۱۳ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با دمای ۱۰+ درجه سانتیگراد و ماهنشان نیز با دمای ۳۲+ درجه سانتیگراد به ترتیب خنکترین و گرمترین نقاط این استان به ثبت رسید.  

سلطانی تصریح کرد: امروز و فردا /چهارشنبه و پنجشنبه/ نیز بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید و در مواقعی به صورت لحظه ای شدید همچنان در استان زنجان به ویژه در نیمه شرقی و جنوبی، حاکم خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: طی مدت یاد شده هوای زنجان با غبار آلودگی ضعیف مواجه شده و بارش ها نیز در حد خفیف تا متوسط خواهد بود و احتمال ریزش تگرگ و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز پیش بینی می شود.

سلطانی به مخاطرات احتمالی این پدیده جوی اشاره کرد و افزود: افراد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ ها و مسیل‌ ها به دلیل بارندگی و احتمال وقوع سیل و حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به سبب وقوع رعد و برق پرهیز کرده و در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره نیز احتیاط بیشتری کنند.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

ایرنا/

برچسب ها: زنجان ، کاهش دما ، پیش بینی
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: