bazarnews

کد خبر: ۹۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت ضمن تکذیب خبر اختلاف ۲.۶ میلیون تنی در آمار تولید و مصرف فولاد گفت: اختلاف تنها ۳۰۰ هزار تن و مربوط به موجودی انبارهای واحد‌های تولیدی است.

 اسداله کشاورز در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با خبر سراسری اظهار کرد: از اصحاب رسانه درخواست دارم تا پیش از رسانه‌ای کردن این‌گونه موارد از مسؤولان هم سؤال کنند، عدد ۲.۶ میلیون تن اعلامی درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست.

سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت افزود: تولید واقعی شمش فولاد ۲۹ میلیون تن بوده است که به میزان ۲۲.۲ میلیون تن مصرف و میزان صادرات ما حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده است؛ پس اختلاف، تنها ۳۰۰ هزار تن است‌ و کسری که مشاهده می‌کنید گم نشده و به میزان موجودی کف انبار واحد‌های تولیدی مربوط است.

وی بیان کرد: در سال ۹۹، در مجموع ۶ هزار تن واردات شمش خام داشتیم که مربوط به اقلام خاص است و امکان تولید آن وجود ندارد، صادرات سال ۹۸ هم حدود ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تن بوده است و کاهش آن به دلیل ساز و کار بازار بوده است.

کشاورز اضافه کرد: مسؤولیت تأمین واحد‌های تولیدی واقع در زنجیره فولاد را داریم، پس هر واحد تولید فولاد که تولیدات خود را در بورس عرضه کند، می‌تواند مازاد تولید را صادر کند.

سرپرست معاونت امور معادن و امور معدنی وزارت صمت در پایان خاطرنشان کرد: برای واحد‌های بزرگ، با توجه به میزان تولید، میزان کف عرضه‌ای برای واحد‌های تولید فولادی تعریف شده است.

یکتاپرس

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: