bazarnews

کد خبر: ۹۳۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
معاون وزیر ورزش گفت: من خودم با اعضای هیئت مدیره استقلال صحبت کردم و قرار شده که تا آخر هفته نشستی داشته باشند که این مشکل حل شود.

مهدی علی‌نژاد، معاون وزیر ورزش در حاشیه نشست با روسای فدراسیون‌های المپیکی در خصوص هیئت مدیره باشگاه استقلال و عدم حضور خلیل‌زاده گفت: طبق اساسنامه باشگاه استقلال یکی از صاحبین امضا یا رئیس هیئت مدیره است یا یکی از اعضای هیئت مدیره به انتخاب هیئت مدیره است. با توجه به شرایطی که برای خلیل‌زاده پیش آمده اعضای هیئت مدیره باید یک نفر دیگر از اعضا را برای صاحب امضا معرفی کنند تا چک‌ها امضا شود. طبق اساسنامه هیچ الزامی وجود ندارد که رئیس هیئت مدیره همه چک‌ها را امضا کند وجود ندارد. من خودم با اعضای هیئت مدیره صحبت کردم و قرار شده که تا آخر هفته نشستی داشته باشند که این مشکل حل شود.

* هزینه‌های باشگاه پرسپولیس بیشتر از چیزی بوده که کارگزار باید پرداخت می‌کرده

وی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس به دنبال دریافت کمک‌های مردمی است و اینکه آیا این باشگاه مگر با کارگزار قرارداد ندارد، گفت: قاعدتا هزینه‌ها بیش از چیزی بوده که کارگزار باید پرداخت می‌کرده است. البته من در ریز جریانات نیستم و کمک از هوادار یکی از روش‌های متداول در همه دنیا است و چیز عجیبی نیست. کار، داوطلبانه است و اجباری وجود ندارد.

* کمک از هوادار گناه نابخشودنی نیست

معاون وزیر ورزش در مورد اینکه آیا شما از این کار حمایت می‌کنید، گفت: این نیست که من بخواهم حمایت کنم یا نکنم، اما اساساً این کار گناه نابخشودنی نیست. همیشه هواداران کمک کرده‌اند که روش‌های مختلفی داشته است. اگر یادتان باشد از طریق سامانه‌ها این کار انجام می‌شد، حالا سامانه‌ها به دلایل مختلف وجود ندارد، اما این یک روش برای جذب منابع است که در همه دنیا اتفاق می‌افتد. همچنین این تصمیم هیات مدیره بوده و ما نقشی در آن نداشتیم.

* در قرارداد پرسپولیس و کارگزار ما هیچ ورودی نداریم

علینژاد در مورد اینکه گفته می‌شود در قرارداد پرسپولیس و کارگزار وزارت ورزش اجازه نمی‌دهد که این قرارداد لغو شد، گفت: به هیچ وجه ما هیچ ورودی در این رابطه نداریم.

*اولویت اصلی ما در فوتبال حضور قدرتمند در انتخابی جام جهانی است

وی در مورد کمک ۱۰ میلیاردی به فوتبال گفت: ما تفاهم‌نامه‌هایی با فدراسیون‌ها داریم و این کمک‌ها در راستای آن تفاهم‌نامه است. البته اولویت اصلی ما در مورد فوتبال حضور قدرتمند در مسابقات انتخابی جام جهانی است که بتوانند تدارک لازم را داشته باشند و با آرامش در این بازی‌ها حاضر شوند. شرایط خطیری بود و این کمک با کمک وزارت ورزش و دولت انجام شد.

* قرار است دو وزیر ورزش و رفاه برای حل پرونده شستا نشست داشته باشند

معاون وزیر ورزش در مورد اینکه وضعیت شستا و ساختمان فدراسیون فوتبال به کجا رسید، عنوان کرد: ۲۵ میلیارد تومان توسط فدراسیون به شستا پرداخت شده است. موقعی که شستا حکم گرفته بود هنوز پولی پرداخت نشده بود، حالا قرار شده دوستان نشستی را داشته باشند و به یک توافقاتی برسند تا این مشکل حل شود. بین دو وزیر یعنی وزیر ورزش و رفاه صحبت‌هایی شده تا به گونه‌ای منافع فدراسیون فوتبال و بازنشسته‌ها حفظ شود.

* از ۴ رشته انتظار مدال در المپیک داریم

علی‌نژاد در مورد اینکه دو ماه تا المپیک باقی مانده و پیش بینی وزارت ورزش از کسب مدال‌ها چیست، اظهار داشت: اساسا وزرش قابل پیش بینی نیست و نمی‌توانیم بگوییم چه اتفاقاتی می‌افتد و چه اتفاقاتی نمی‌افتد. هزاران عامل در رویداد‌های ورزشی وجود دارد که باعث می‌شود نتیجه به دست بیاید یا نیاید. زیبایی ورزش اساسا در غیرقابل پیش بینی بودن آن است. ما به طور کلی از کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، انتظار مدال در المپیک داریم. فکر می‌کنیم شمشیربازی و تیراندازی هم اگر روز اوج‌شان باشد شرایط مدال‌آوری را خواهند داشت.

میزان/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: