bazarnews

کد خبر: ۹۳۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۶۸ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۴۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۷۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۵۰ میلیون و ۵۲ هزار و ۵۵۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۲ هزار و ۷۳۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۸۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۶۰۵ هزار و ۲۰۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۰۸ هزار و ۸۸۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۷ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۷۹۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۳۱۱ هزار و ۴۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌‌‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۴ هزار و ۸۴۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۶ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۹۸۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۵۲ هزار و ۲۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به‌ ترتیب با ۵ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۵۰، ۵ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۸۵، ۵ میلیون و ۱۷ هزار و ۷۹۵، ۴ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۱۰ و ۴ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۹۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آلمان با ۳ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۶۸ مبتلا و اسپانیا نیز با ۳ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۸۷۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۲۷ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۴۴۲، ۲۴ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۸۱۶ و ۱۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۳۳۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد

اندیشه معاصر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: