bazarnews

کد خبر: ۹۳۵۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
ساعت اوج مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ از ساعت ۱۳ شروع شده و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد. درباره جزئیات بیشتر مصرف برق در ایام پیک مصرف با ما همراه باشید.

ساعت اوج مصرف برق در تابستان 1400 از ساعت 13 الی 18 بعد از ظهر گزارش شده است و در این تایم از شبانه روز بیشترین میزان مصرف برق در کشور رخ می دهد و از اینرو برای جلوگیری از ورود آسیب های جدی به سیستم توزیع برق باید مصرف برق را در ساعت اوج مصرف مدیریت کنیم. رشد ۲۰ درصدی مصرف برق در دوماه اخیر بی سابقه است. بنا بر گفته های سخنگوی شرکت برق  مردم در این ساعت ها از بکارگیری لوازم پرمصرف خودداری کرده و استفاده از این وسایل را به ساعت های انتهایی شب یا صبح ها منتقل کنند و به این ترتیب هزینه های خود را کاهش دهند.استفاده از دورکند کولرهای آبی درساعت اوج مصرف و تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی دمای آسایش از راهکارهای دیگر در مدیریت مصرف در ساعت های اوج مصرف است. 

 

در تابستان، مصرف برق حدود ۱۷ الی ۱۸ هزار مگاوات در زمان پیک مصرف تخمین زده می‌شود که دلیل آن استفاده از وسایل سرمایشی است. هر سال این مقدار در حال افزایش بوده و وزارت نیرو در ایام پر مصرف سال به خصوص تابستان با کمبود برق می‌شود. در این مطلب درباره ساعات اوج مصرف در تابستان صحبت خواهیم کرد.
 

پیک مصرف برق چیست؟

 
 
به ساعت‌هایی از روز و یا شب که مصرف برق به بیشترین میزان خود می‌رسد ساعات اوج مصرف برق (پیک مصرف ) گفته می‌شود. مشکلات مرتبط با ساعات پیک مصرف، عموما در شب‌ها با افزودن چراغ‌های روشنایی و در تابستان، هنگام استفاده وسایل سرمایشی در کنار وسایل و چراغ‌های روشنایی دو چندان می‌شود.

برچسب ها: مصرف برق ، تابستان ، برق
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: