bazarnews

کد خبر: ۹۳۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
بر اساس اطلاعاتی که توسط وزارت انرژی آمریکا منتشر شده است، این کشور برای نخستین بار از سال ۱۹۹۱ از واردات حدود ۳۶۰۰۰ بشکه نفت در روز از ایران خبر داد در حالی که گفته می‌شود این آمار مربوط به محموله‌های مصادره‌ای است.

شبکه خبری راشاتودی در گزارشی نوشت: با وجود تحریم های شدید کاخ سفید علیه بخش انرژی ایران، اطلاعات منتشر شده توسط وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد که این کشور برای اولین بار در 30 سال گذشته، مقادیر زیادی نفت خام از جمهوری اسلامی وارد کرده است.

این در حالی است که تحریم ها و محدودیت های فعلی ایالات متحده، هر کشوری را از خرید نفت ایران باز می دارد. این وزارتخانه اطلاعاتی در مورد چگونگی واردات نفت ایران ارائه نکرد.

بر اساس اطلاعاتی که توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) مورد بررسی قرار گرفت، این کشور در اکتبر 2020 حدود 36000 بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است.

در ماه مارس نیز حجم واردات نفت خام آمریکا از ایران به میزان 33 هزار بشکه در روز بود.

از سال 1991 این نخستین بار است که نفت خام ایران از آمریکا سردر می آورد. در آن سال این کشور تا 64 هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد می کرد.

وزارت انرژی ایالات متحده در سال 2020 واردات محموله دیگری از نفت خام ایران را ثبت کرد. این در حالی بود که این واردات توقیف نفت ایران بود.

در اوت 2020، واشنگتن 1.16 میلیون بشکه نفت ایران را در چهار نفتکش که به سمت ونزوئلا حرکت می کردند، مصادره کرد.

ایالات متحده از سال 1984 تحریم های شدیدی را علیه ایران اعمال کرده که فروش اسلحه و کمک های آمریکایی به این کشور را ممنوع می کند.

دور جدیدی از تحریم ها علیه تهران پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، اعمال شد که با خروج آمریکا از توافق هسته ای همزمان بود.

تسنیم/

برچسب ها: نفت ، واردات ، آمریکا
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: