bazarnews

کد خبر: ۹۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
میراشرفی گفت: امکان ورود ماینر از مبادی رسمی کشور صفر است و احتمالا این دستگاه‌ها با استفاده از قطعات رایانه، در کشور سر هم می‌شوند.

مهدی میر اشرفی رئیس کل گمرک ایران در خصوص واردات ماینر اظهار کرد: واردات انواع ماینر برای استخراج ارز‌های دیجیتال به کشور نه تنها ممنوع است بلکه HS کدی هم برای آن‌ها تعریف نشده است.

او در ادامه افزود: برای هر کالایی کد تعرفه‌ای مشخص شده که گمرک با کمک این کد‌ها کالا‌های وارداتی را ترخیص یا کالا‌های صادراتی را به کشور مقصد می‌فرستند.

رئیس کل گمرک ایران بیان کرد: به هر حال هیچ دستگاهی برای استخراج بیت کوین‌ از مبادی رسمی به کشور وارد نشده است، اما این امکان وجود دارد که قطعات رایانه‌ای به کشور وارد شوند و در کشور سر هم شوند.

میر اشرفی ادامه داد: بسیاری از قطعات و سیستم عامل‌های رایانه‌ای کد تعرفه وارداتی دارند و بدون ممنوعیت به کشور وارد می‌شوند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: بسیاری از مهندسان کامپیوتر در کشور هستند که با تجمیع و سر هم کردن این قطعات، ماینر‌های تقلبی تولید می‌کنند؛ بر این اساس تمامی ماینر‌هایی که در کشور موجود هستند یا قاچاق شده‌ یا تجمیع شده‌اند.

باشگاه خبرنگاران/

برچسب ها: گمرک ، ماینر ، میراشرفی ، رمزارز
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: