bazarnews

کد خبر: ۹۳۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
کیکاوس سعیدی با یادآوری اینکه کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان به ۶ رویداد مصوب در سال جاری در مجموع به ۲ میلیون دلار ارز نیاز دارد، گفت: نیمی از این بودجه یعنی یک میلیون دلار ویژه کاروان اعزامی به بازی های المپیک است و نیم دیگر بودجه باید برای کاروان های اعزامی به ۵ رویداد دیگر هزینه شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه این کمیته برای حضور در بازی‌‎های المپیک مشکل مالی ندارد، گفت: نیمی از ارز موردنیاز به توکیو ارسال شده و بخش باقی مانده هم به زودی تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: از مجموع یک میلیون دلاری که برای کاروان المپیک پیش بینی شده است، ۵۰۰ هزار دلار از قبل خریداری و به توکیو هم ارسال شده است. در واقع کمیته ملی المپیک هزینه های لازم برای اقامت، ترانسفر فرودگاهی و داخل شهری، هتل، پاداش پای سکو و ... را تامین و به توکیو ارسال کرده تا مشکلی از این حیث نداشته باشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید کرد: بخش باقی مانده ارز مورد نیاز کاروان المپیک هنوز خریداری نشده است. در تامین بودجه لازم برای خرید ۵۰۰ هزار دلار باقی مانده مشکلی نداریم. در اولین فرصت آن را خریداری می کنیم. البته بخشی از ۵۰۰ دلار باقی مانده باید در همین ایران هزینه شود اما بخش دیگر آن را به توکیو ارسال می کنیم.

سعیدی گفت که در مورد دیگر رویدادهایی که کمیته ملی المپیک اعزام کاروان به آن در سال جاری را در برنامه دارد هم در زمان مقرر اقدام لازم برای تهیه ارز انجام می شود.

وی همچنین در مورد بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون ها و تخصیص بخش باقی مانده آن گفت: فعلا تخصیص جدیدی از دولت نداشته ایم به همین نمی توان در مورد تخصیص مرحله جدید و زمان آن پیش بینی دقیقی داشت. البته رئیس کمیته ملی المپیک رایزنی هایی داشته تا بتواند طی هفته های آینده تخصیص جدیدی از دولت بگیرد و تا تیرماه پرداختی به فدراسیون ها را صد درصد کند. به هر حال فدراسیون ها نیمی از بودجه خود را دریافت کرده اند و این اتفاقی است که هیچ سال دیگری شاهد آن نبوده ایم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین انجام تعهد این کمیته نسبت به پرداخت حقوق المپین ها را یادآور شد و خاطرنشان کرد: یک مرحله از حقوق ورزشکارانی که صاحب سهمیه المپیک شدند به طور کامل توسط کمیته پرداخت شد. از حقوق مرحله سوم هم مبنا بر این بود که کمیته نیمی از آن را پرداخت کند که این مهم هم در مورد همه المپیمن ها انجام شده است. شاید فقط ورزشکارانی که اخیرا سهمیه آنها قطعی شده حقوق مرحله سوم خود را از کمیته دریافت نکرده باشند که این هم تا پایان خردادماه انجام می شود.

سعیدی تاکید کرد پس از اتمام رقابت های گزینشی المپیک در تمام رشته ها و پیش از اعزام کاروان به توکیو، کمیته ملی المپیکم در مورد پرداخت حقوق به المپین ها با تمام ورزشکاران و مربیان تسویه خواهد کرد.

مهر/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: