bazarnews

کد خبر: ۹۳۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
 سردار سید کمال هادیانفر در نشست خبری درباره اجرای طرح ویژه ترخیص وسایل نقلیه توفیقی (خودرو‌ها) گفت: از فردا این طرح اجرایی خواهد شد و از فردا طرح ویژه آزادسازی و ترخیص خودرو‌های رسوبی پارکنیگ‌های سراسر کشور را که هزار و ۲۱۳ پارکینگ است، اجرایی خواهیم کرد.

فرمانده راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: 226 هزار دیستگاه خودرو در پارکینگ‌ها توقیف شده که متوسط عمر توفیقی آن‌ها دو و نیم سال است.
وی گفت: هم اکنون 226 هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌های توزیع شده و میانگین زمان توقیف خودرو‌ها در این پارکینگ‌ها دو و نیم سال است.
سردار هادیان فر این طرح از فردا اجرایی خواهد شد و به مناسبت یوم الله خرداد به مدت دو ماه این طرح اجرایی خواهد شد. یکهزار و 200 دفتر پلیس بعلاوه 10 اجرای این طرح را برعهده دارند و خودرو‌های توقیفی قبل از سال 99 می‌تواند از این طرح ویژه بهره‌مند شود و مشمول این ترخیص خواهد شد.
وی ادامه داد: 60 درصد خودرو‌های توقیفی مربوط به تخلف‌های راهوری تصادفات است و 40 درصد مربوط به حوزه انتظامی اعم از پلیس آگاهی، مواد مخدر و ... است که دستور قضایی دارد و عمده کسانی که در حوزه قضایی خودروی آن‌ها توقیف شده است برای ترخیص حتما نیاز به دستور قضایی دارند.
فرمانده راهور ناجا گفت: همچنین برای ترخیص خودرو‌ها داشتن معاینه فنی الزامی نیست و خودرو‌ها بعد از ترخیص می‌تواند برای دریافت معاینه فنی مراجعه کند.
وی افزود: همچنین خودرو‌هایی که سن فرسودگی آن‌ها زیر 20 سال در خودرو‌های شخصی و زیر 15 سال در خودرو‌های عمومی است، مشمول این طرح نمی‌شود و در بحث ترخیص موتورسیکلت‌ها نیز هنوز طرح ترخیص موتورسیکلت‌ها همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری آریا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: