bazarnews

کد خبر: ۹۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
رحمان ساعدی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با ارائه گزارشی کلی از وضعیت بودجه هفت‌ماهه این دانشگاه بیان کرد: در استان اصفهان درآمدهای شهریه‌ای رشد خوبی داشته است به‌ویژه با توجه به افزایش دانشجویان غیر ایرانی، رشد بسیار زیادی در شهریه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در این استان با توجه به کنترل مستمر بودجه واحدها، صرفه‌جویی مناسبی در هزینه‌ها محقق شده است، اظهار کرد: درآمدهای غیرشهریه‌ای در سطح مطلوبی بوده و بیش از ۶۰ درصد محقق شده که شامل خدمات عمومی اجتماعی، خدمات پزشکی و پیراپزشکی، آموزش‌های کوتاه‌مدت، طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی و اعتبارات مردمی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) اضافه کرد: بودجه مهم‌ترین قسمت از کنترل‌های مالی بوده و اهمیت تخصیص بودجه به تعادل در درآمدها و هزینه‌هایی است که نمی‌توان این هزینه‌ها را بیش‌ازحد معمول انجام داد و دانشگاه بدون تعادل میان درآمد و هزینه دچار چالش‌های جبران‌ناپذیری می‌شود.

وی افزود: جلسات تجزیه‌وتحلیل آنالیز بودجه هر دو ماه یک‌بار به‌صورت مستمر با حضور رئیس، معاون توسعه و مدیریت منابع و مسئول بودجه واحدها در استان اصفهان برگزار می‌شود و روند درآمد شهریه و غیرشهریه و کنترل هزینه‌ها در واحدها و مراکز تابعه استان رصد و بررسی می‌شود.

ساعدی با قدردانی از حضور فعال و به‌موقع در زمان تهیه و تنظیم آنالیزهای بودجه مطرح کرد: بودجه به همراه برنامه‌ریزی منسجم در بخش‌های مختلف به تحقق اهداف آن در ماه‌های باقی‌مانده از سال مالی کمک می‌کند.

وی تأکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به بودجه‌ریزی سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ برای تدوین برنامه سال آینده و ارائه بودجه جامع و کامل هماهنگی و آمادگی لازم فراهم شود.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: