bazarnews

کد خبر: ۹۳۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
 نگرانی‌های پولی آمریکا و ادامه سختگیری‌های چین در مورد ارز‌های مجازی باعث شد قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه تا پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته کاهش یابد.

ارزش بیت‌کوین با ۹.۷ درصد کاهش به ۳۲۳۱۸ دلار رسید. سرمایه بازار ۱۰ ارز مجازی برتر دنیا بین ۷.۳ و ۱۲.۹ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته پایین آمده است.

بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا در ساعت ۷:۰۵ به وقت گرینویچ با ۹.۷ درصد کاهش، ۳۲۳۱۸ دلار معامله شد. این رقم بیشترین کاهش روزانه ارزش بیت‌کوین را از بیست و هشتم ماه مه نشان می‌دهد. سایر ارزهای مجازی هم در روز سه شنبه کاهش قیمت داشتند. سرمایه بازار ۱۰ ارز مجازی برتر دنیا بین ۷.۳ و ۱۲.۹ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند افزایش سختگیری‌ها در مورد تجارت و استخراج بیت‌کوین در چین یکی از دلایل این سقوط قیمت بوده است. مقامات چین چندین حساب مرتبط با ارزهای مجازی را در پلتفرم ویبو که یک رسانه اجتماعی مانند توئیتر است مسدود کرده‌اند.

این احتمال هم وجود دارد که فدرال رزرو به آمریکا سیاست پولی خود را که مبتنی بر تقویت نقدینگی بود تغییر دهد. البته برخی عقیده دارند تغییر این سیاست تاثیری بر ارزهای مجازی و طلا نمی‌گذارد.

خبر بازپس گیری بخش بزرگی از باج پرداخت شده توسط شرکت خط لوله کلونیال به هکرها توسط وزارت دادگستری آمریکا بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران ارز مجازی بوده است چون این باج با بیت‌کوین پرداخت شده بود.

دیدارنیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: