bazarnews

کد خبر: ۹۳۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۹
شرکت مخابرات ایران به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی‌بر بازپس‌گیری کانال‌ها، داکت‌ها و حوضچه‌های مخابراتی از این شرکت واکنش نشان داد.

شرکت مخابرات ایران در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره بازپس‌گیری زیرساخت‌ها از مخابرات اعلام کرد: "در شرایطی که در آستانه انتخابات مهم ریاست جمهوری هستیم، وزیر محترم ارتباطات با انتشارتوئیتی و باز نشر آن در شبکه‌های اجتماعی از تصویب غیرقانونی لایحه بازپس گیری کانال‌ها، داکت‌ها و حوضچه‌های مخابراتی شرکت مخابرات ایران، در هیات دولت سخن گفته و مانع توسعه اینترنت خانگی را تصرف شرکت مخابرات ایران عنوان کرده است، آن هم پس از خصوصی‌سازی. گویا ایشان فراموش کرده‌اند که خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران، با انجام فرایندهای قانونی، حقوقی و امنیتی، طبق اصل ۴۴ قانون اساسی انجام شده است.

ما در این برهه حساس کشور، نمی‌خواهیم وضعیتی را که وزارت ارتباطات (در طول این هشت سال)، برای مردم ایجاد کرده است دنبال کنیم، اما چه کنیم که خودکرده را تدبیر نیست و ما چاره‌ای جز اندکی شفاف‌سازی نداریم. به نظر اکثر کارشناسان محترم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این سال‌ها یکی از بزرگترین موانع توسعه پهن‌باند در کشور، انحصار ارائه اینترنت از سوی وزارت ارتباطات بوده و هست.

 به‌کارگیری درگاههای غیرمعمول توزیع اینترنت، بلای جان اپراتورها شده که در آخر هم، دود این کم‌کاری‌ها در عدم ارائه مطلوب اینترنت خانگی به چشم مردم رفته است. جناب آقای آذری جهرمی، ای کاش جوانگرایی عامل جسارت و تصمیم‌گیری در توسعه ارتباطات و حل مشکل زیرساخت و اصلاح زیر مجموعه‌تان می‌شد و به جای فرافکنی، با مردم رو راست می‌بودید".

 

اقتصادآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: