bazarnews

کد خبر: ۹۳۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
الهه بیگی گفت: بر اساس سنجش و بررسی نتایج آزمایشات، برای پنج واحد صنعتی به دلیل مغایرت پارامتر‌های مورد سنجش با استاندارد‌های زیست‌محیطی ملاک عمل، اخطاریه اصلاح و بهینه‌سازی سیستم تصفیه خانه فاضلاب صادر شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از افتتاح و بهره برداری تصفیه‌خانه فاضلاب یک واحد بزرگ دامداری در هفته محیط زیست و نمونه‌برداری از خروجی سیستم تصفیه فاضلاب ۱۳ واحد صنعتی وتولیدی در این شهرستان خبر داد.

الهه بیگی با اعلام این خبرگفت: اولین سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب یک واحد دامداری بزرگ‌مقیاس در چهاردانگه شهرستان اسلامشهر با استفاده از تسهیلات صندوق ملی محیط زیست با اعتباری حدود ۲ میلیارد تومان همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه این مراسم با حضور ریاست جهاد کشاورزی و معاونت فنی و عمرانی فرمانداری اسلامشهر برگزار شد، اظهارکرد: این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۲۵ متر مکعب در شبانه‌روز راه اندازی شد و کلیه پساب‌های دامداری را اعم از سالن‌های شیر دوشی و پساب سپراتور را تصفیه می‌کند و خروجی تصفیه‌خانه در صورت انطباق با استاندارد‌های ملاک عمل سازمان محیط زیست به منظور آبیاری زمین‌های کشاورزی و فضای سبز نیز قابل استفاده است.

بیگی با بیان اینکه همچنین طی ماه جاری کارشناسان این اداره از خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب ۱۳ واحد صنعتی و تولیدی شامل واحد‌های کشتارگاهی و تولید لبنیات در شهرستان اسلامشهر نمونه‌برداری کردند، اظهارکرد: بر اساس سنجش و بررسی نتایج آزمایشات، برای پنج واحد صنعتی به دلیل مغایرت پارامتر‌های مورد سنجش با استاندارد‌های زیست‌محیطی ملاک عمل، اخطاریه اصلاح و بهینه‌سازی سیستم تصفیه خانه فاضلاب صادر شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وی با اشاره به اینکه منابع پذیرنده خروجی سیستم‌های تصفیه خانه فاضلاب، آب‌های سطحی، چاه جاذب و اراضی کشاورزی هستند، گفت: واحد‌های صنعتی ملزم به رعایت استاندارد‌های زیست‌محیطی بر اساس منبع پذیرنده هستند و در غیر این صورت پس از ابلاغ اخطاریه و عدم اقدام مثبت از سوی واحد، موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری و نام واحد در لیست صنایع آلاینده درج می‌شود.
جامه 24
 
برچسب ها: اسلامشهر ، بیگی ، اخطاریه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: