bazarnews

کد خبر: ۹۴۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: طی دو هفته آینده با توزیع میوه‌های برداشت شده از باغات سراسر کشور شاهد افت قیمت این محصول می‌شویم.
جعفر راستی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص قیمت میوه در بازار، گفت: افزایش جدیدی در نرخ میوه صورت نگرفته است، اما انتظار داشتیم که با وجود برداشت میوه در اکثر استان‌های شاهد افت قیمت این محصول باشیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طی دو هفته آینده با توزیع میوه‌های برداشت شده از باغات سراسر کشور شاهد افت قیمت این محصول می‌شویم، عنوان کرد: افت قیمت طبیعی میوه در آینده نباید باعث شود تا بخش‌های ذی‌ربط در حوزه کنترل و نظارت، بازار را رها کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازار میوه نیازمند کنترل توسط دستگاه‌های اجرایی است، ادامه داد: یکی از دلایل عدم کاهش قیمت میوه تا کنون حضور دلالان در بازار بوده و متاسفانه نقش آن‌ها در بازار محصولات کشاورزی به یک اصل مهم تبدیل شده است.
منتظر ریزش شدید قیمت میوه در بازار باشید

وی با بیان اینکه در شهرستان شبستر دو محصول هلو شند آباد و آلبالو تسوج در حال تصاحب بازار‌های جهانی خصوصا کشور‌های حوزه خلیج فارس هستند، گفت: در حال حاضر دلالان دو محصول هلو و آلبالو را از باغداران شهرستان شبستر با قیمت ۵ تا ۱۰ هزار تومان خریداری می‌کنند و با قیمت بیش از ۶۰ هزار تومان به بازار‌های جهانی عرضه می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تنها با ایجاد میادین تره‌بار‌های مدرن می‌توانیم محصولات کشاورزی و باغی را به صورت مستقیم خریداری و دلالان را حذف کنیم، عنوان کرد: تا زمانی که دلالان حضور دارند شرایط در بازار‌های محصولات مختلف کشور تغییری نمی‌کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در میادین میوه و تره‌بار مدرن می‌توان محصولات را به مصرف کنندگان حقیقی تحویل داد، تصریح کرد: مازاد میوه مورد نیاز بازار‌های داخلی و صادراتی با احداث میادین میوه و تره‌بار مدرن در اختیار صنایع تبدیلی قرار می‌گیرد.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: